Select Page

Hobit – audiokniha

Hobit – audiokniha

Hobit
John Ronald Reuel Tolkien

Čte: Vladimír Kudla
Délka nahrávky: 12 h 31min

Audiokniha vznikla podle stejnojmenné knihy Hobit.
Příběh začíná ,když jednoho rána do domu hobita Bilba Pytlíka příjide čaroděj Gandalf. Proti vůli Bilba přivedl do jeho nory třináct trpaslíků. A tak začíná dobrodružná výprava za pokladem, o který trpaslíka před lety připravil drak Šmak. Výpravu vede čaroděj Gandalf s trpaslíkem Thorinem, který se hned druhý den dostane do nebezpečné situace. Bilba a jeho přátele málem snědí zlobři. Poté se dostanou do Roklinky, kde se setkají s dalšími trpaslíky a hobity. Gandalf se uvidí s elfy a jejich mocným vůdcem Elrondem, který mu před další výpravou poskytne mnoho moudrých rad.
Na cestě musejí přejít přechod Mživých hor a jsou zajati skřety. Bilbo se v jeskyních ztratí a na dně jeskyně najde pohozený prsten. Nalezený prsten patří tvorovi jménem Glum. Aby mohl odejít, musí zodpovědět Glumovy hádanky, při kterých mu jde o život. Nakonec se mu podaří utéct i s prstenem z jeskyně. Prsten má však velkou moc a ničivou sílu, o které Bilbo nemá ani představu.
Tolkien napsal knihu v roce 1937. Tehdy ale o knihu nebyl ještě takový zájem. Pro mě jako čtenáře byla kniha Pán prstenů jednou z těch, které mě vtáhly do světa fantasy. Knihu Hobit jsem nečetla, a proto jsem ráda za možnost poslechnout si audioknihu. Líbil se mi i příjemný hlas pana Kudly, který knihu četl.

 

tympanum

 

About The Author