Select Page

Být sám sebou – audiokniha

Být sám sebou – audiokniha

Být sám sebou – Monika Mihaličková

(audiokniha)

Délka nahrávky: 7 h 2 min

Přebal audioknihy s názvem Být sám sebou byl pohodový. Žena, která polehává na kanapi a očividně relaxuje se sluchátky na uších, dávala naději, že by tato audiokniha mohla být relaxační. A skutečně byla! Celý meditačně-transformační program (jak jej autorka, paní Mihaličková, nazvala), je pohodový, plný relaxační hudby se zvuky moře a ptáků. V člověku probouzí pocit (když zavřete oči a necháte své myšlenky volně odplouvat), že jste u moře: teplý příboj vás kolébá na lodi, slunce hladí Vaši kůži svými hřejivými paprsky, na nebi není ani jeden mráček, jen ptáci spokojeně mávají svými perutěmi. Naprostá pohoda.

A jak toho vlastně paní Monika dosáhla? Sama jsem byla překvapená, jak je to jednoduché. Audioknihu sestavila z několika kapitol. V úvodu se člověk zamýšlí nad určitou oblastí a nad tím, jak ji ve svém vlastním životě vlastně má a zvládá. Poté autorka ponechá čas na relaxaci. Za příjemné hudby jsem tu jako čtenář obvykle odplouvala na širém moři někam do dálek, daleko od denních starostí a povinností. Náhle však zazněl gong, který ohlašoval konec meditace, a já byla opět myšlenkami zpět, jen více svěží než na začátku dané kapitoly.

Autorka audioknihu i sama namluvila, což nebyl špatný nápad, tempo řeči dobře přizpůsobila, nicméně na autorčin hlas jsem si dobré 3-4 kapitoly zvykala.

Audioknihu bych doporučila všem, kteří po náročném dni hledají krátkou meditaci, či jen osvěžení unavené mysli. Ač jsem sama přistupovala k této aktivitě (relaxaci) s určitou obezřetností, po prvních několika kapitolách jsem této krátké relaxační aktivitě zcela „propadla“. Ale pozor – relaxace je vysoce návyková :) .

 

 

 

About The Author

Renata Skýpalová

Na Střední škole KNIH působím jako ředitelka. Současně jsem stále pedagog, a tak ráda pomáhám studentům s jejich aktivitami, které žáky i školu dále rozvíjejí. V posledních letech čtu převážně odbornou literaturu (oblast ekonomiky, marketingu, managementu), a proto nabídka četby knih „jiného typu“ je pro mne příjemnou výzvou.