Select Page

Čtyřhodinový pracovní týden – audiokniha

Čtyřhodinový pracovní týden – audiokniha

Čtyřhodinový pracovní týden – Timothy Ferriss

(audiokniha)

Délka nahrávky: 14 h 9 min

Název audioknihy je více než pozoruhodný – Čtyřhodinový pracovní týden. No, to se snad autor spletl – čtyřhodinový? Já znám tedy čtyřicetihodinový (a to jen když nepočítám přesčasy). Nedalo mi to, abych si audioknihu od Timothy Ferrisse neposlechla. Copak za tím vším asi je? Co nám autor radí? A tak jsem si, poháněna nezkrotnou zvědavostí, pustila první kapitolu (celkem jich bylo 59 a všechny dohromady  trvaly dlouhých 14 hodin a 9 minut).

Dle mého názoru by autor mohl vše sdělit v kratším čase a menším počtu kapitol. Jjak jsem však měla možnost zjistit, autor rád dlouze vysvětluje. Ale proč ne? Každý má jiný způsob, jak sdělit své životní zkušenosti ( o což se autor v této audioknize opravdu snažil). Já osobně preferuji jasné a stručné sdělení, takže poslouchání bylo pro mne malinko unavující, neboť autor se často odkazoval na informace uvedené např. před 10 kapitolami. Ale i přes tyto drobné nepříjemnosti byla audiokniha přínosem – přinesla cenné rady a postřeh, jak se v životě postavit tomu, abyste nepracovali od rána do noci. Robert Jícha propůjčil svůj hlas hlavnímu hrdinovi, který nás trpělivě provází na této cestě poznání principu fungování čtyřhodinového pracovního týdne.

Doporučuji k poslechu všem, kteří již mají nějaké pracovní zkušenosti za sebou, i těm, které pracovní proces teprve čeká. Obě skupiny si mohou vyhodnotit, jak „na věc“, tedy, jak pracovat jen 4 hodiny týdně a přitom mít dostačující příjem.

Přestože jsem si audioknihu poslechla, nemohu říci, že bych byla schopná doporučení aplikovat a ze dne na den zvládnout uživit rodinu ze 4 hodin práce za týden. Nicméně i zamyšlení nad tím, kolik času člověk ve svém životě tráví prací, není „od věci“.  Audiokniha Vám pomůže se na chvíli zastavit a zamyslet nad tím, co děláte, kolik času tomu věnujete a zda to prostě nejde dělat jinak.

 

 

About The Author

Renata Skýpalová

Na Střední škole KNIH působím jako ředitelka. Současně jsem stále pedagog, a tak ráda pomáhám studentům s jejich aktivitami, které žáky i školu dále rozvíjejí. V posledních letech čtu převážně odbornou literaturu (oblast ekonomiky, marketingu, managementu), a proto nabídka četby knih „jiného typu“ je pro mne příjemnou výzvou.