Select Page

Kafe a cigárko – audiokniha

Kafe a cigárko – audiokniha

Kafe a cigárko – Marie Doležalová

(audiokniha)

Délka nahrávky: 6 h 27 min

Dlouhé cesty vlakem do Prahy nemám moc ráda. Když se mi však dostala „do rukou“ audiokniha Marie Doležalové s názvem Kafe a cigárko, dostaly tyto dvou a půl hodinové cesty naprosto jiný rozměr – více úsměvný a maximálně odlehčený. Témata, která se zde řeší, jsou nenáročná a pro posluchače (ne-herce) i poučná, neboť nám autorka audioknihy Marie Doležalová (která současně audioknihu i nahrála) poodhaluje zákulisí ze života herce. A vše nám najednou objeví v trochu jiném světle, než jak to vidíme doma či v kině z pozice diváka. Najednou zjišťujeme, jak těžká někdy práce herce může být a do jak tragikomických situací se při své práci může herec dostat.

Humor této mladé herečky mne více než příjemně překvapil. Nadhled a jistá dávka sebeironie dodala celé audioknize punc nevšednosti a v posluchači vyvolala nadšení pro naprosto jiný rozměr – poslouchání vtipných historek z hereckého prostředí. Ale ruku na srdce, kdo by si nechtěl poslechnout, co se vlastně děje z druhé strany kamery?

Marie Doležalová své krátké úvahy nejprve psala na BLOG, pak je vydala knižně a nyní je i nahrála  jako audioknihu. Na tak mladou herečku je to dobrá výdrž. Kdo ví, možná se v brzké době dočkáme i divadelního ztvárnění.

Celá audiokniha je plná šesti a půl hodinového povídání, jehož jednotlivé kapitoly odděluje svižná hudba, která jen dokresluje celkově rychlé tempo, které pro audioknihu Marie Doležalová zvolila. A zvolila dobře. Celé vyprávění je myšlenkově nenáročné, jednotlivé příběhy na sebe nenavazují a pokud by bylo vyprávěno pomalu, mohlo by posluchače uspat. Toto svižné tempo naopak posluchačovu dychtivost po nových a nových pikantnostech z hereččina života  posouvá dál a dál, takže na konci audioknihy zjistíme, že to vlastně všechno nějak rychle uteklo.

 

About The Author

Renata Skýpalová

Na Střední škole KNIH působím jako ředitelka. Současně jsem stále pedagog, a tak ráda pomáhám studentům s jejich aktivitami, které žáky i školu dále rozvíjejí. V posledních letech čtu převážně odbornou literaturu (oblast ekonomiky, marketingu, managementu), a proto nabídka četby knih „jiného typu“ je pro mne příjemnou výzvou.