Select Page

Kniha džunglí

Kniha džunglí

Kniha džunglí – Ruryard Kipling

(audiokniha)

Namluvil: Jan Zadražil, Igor Bareš, David Novotný, Jan Vlasák, Marek Holý, Marek Lambora, Jaromír Nosek
Režíroval: Jitka Škápíková
Délka audioknihy: 9 hodin 45 minuty

Příběh je o malém chlapci, kterého pronásleduje tygr Šer chán. Tak se chlapec dostane až k vlčímu doupěti. Vlčí pár ho příjme jako své dítě a dá mu jméno Mauglí.  Aby mohl patřit do vlčí smečky, musí se za postavit alespoň dvě zvířata. Smečce, kterou vede Akéla se to moc nelíbí. Zvířata, která se za něj postaví jsou medvěd Balů, který učí mláďata zákonům džungle, a černý pardál Baghíra. Mauglí nakonec vyrůstá se smečkou, ale Šer chán se ho neustále pokouší zabít. Poté co vůdce smečky zestárne, smečka rozhoduje o jeho nástupci. Šer chán se snaží získat na svou stranu mladé vlky, aby mu vydali Mauglího. Z toho, jak se smečka  zachovala, je  Mauglí smutný a naštvaný. Proto se na radu Baghíry se vydává mezi lidi.

Celé jméno Rudyarda Kipliga (1865–1936) je Joseph Rudyard Kipling. Narodil se v Bombaji jako syn malíře pracujícího pro britskou kolonii. Autor napsal první vydání roku 1894  pod názvem Kniha džunglí, o rok později vyšlo pokračování Druhá kniha džunglí.

Podle knihy bylo natočeno i několik filmů.

Audio kniha má 35 částí,  každá je jinak dlouhá. Při poslechu jsem si vzpomněla na dětství, kdy v televizi dávali  animovanou verzi.

 

 

About The Author