Select Page

Kniha knih – Bible pro malé i velké: Starý zákon

Kniha knih – Bible pro malé i velké: Starý zákon

Kniha knih – Bible pro malé i velké: Starý zákon

(audiokniha)

Namluvil: Radovan Lukavský, Ondřej Vetchý, Libuše Šafránková, Ladislav Mrkvička, Jan Potměšil
Délka audioknihy: 2 hodiny 38 minut

Bible. Kniha, kterou nejspíš četl každý, nebo o ní minimálně slyšel. Někdo se o ni i opírá, když si odpovídá na otázky ohledně života. Někdo se na jejím základě i živí a vzdělává se v ní. Většina lidí na světě díky ní žije v harmonii. Jen jedna kniha a kolik toho dokáže. Lidé kvůli ní vedou i války. Rozhodují se na základě jedné věty, když knihu náhodně otevřou na nějaké straně. Nechci tu zabřednout do polemiky nad tím, jestli bůh je, nebo není, a co pro koho tahle kniha znamená. Sama si na tuto otázku nedovedu odpovědět. Proč taky zrovna já bych měla znát odpověď na otázku otázek, nad kterou se zamyslelo už tolik moudrých hlav.

Já tu chci přemýšlet o síle příběhu, o tom jestli je tato audiokniha dobrá, či ne, o ničem jiném, i když to svádí…

Nemyslím si, že bych ji musela blíže představovat, ale tak proč ne. Starý zákon je delší a starší část Bible (Písma svatého). V této audioknize je 55 kapitol, které obsahují sbírku posvátných židovských knih s příběhy o stvoření světa, dějinách židovského národa a jeho zkušenostech s Hospodinem (od příběhu o stvoření světa až po příběh Daniela).

Tuto audioknihu bych asi doporučila každému, kdo má těsně před maturitou a už nemá čas na to, tuto poněkud objemnou knihu číst. Tato verze má jen 2 hodiny a 38 minut, ovšem je to jen Starý zákon, i když i to by vám mohlo stačit. Všechno je podáno poměrně srozumitelným jazykem, hudba, kterou k ní vybrali, není rušivá a příběhy vhodně doplňuje.

 

Audiokniha byla pořízená v rámci ESF projektu Učíme se pro život
registrační číslo projektu CZ.1.07/1.1.00/56.0360

publicita-eu

 

About The Author

Zuzka Floderová

Řekla bych o sobě, že jsem typický knihomol. Nejraději mám fantasy, detektivky a sem tam i něco z červené knihovny na odlehčení, ale po pravdě přečtu cokoliv, co mi kdo dá. Nejradši mám ale knihy, kde se z hlavní postavy, káčátka, stane labuť. Nejkrásnější příkladem a mou nejoblíbenější knihou bych řekla, že je Jana Eyrová od Charlotte Brontë.