Select Page

Pokud chcete audioknihu a máte dítě, tak jedině tuto!

Pokud chcete audioknihu a máte dítě, tak jedině tuto!

Deníček moderního fotra 2 – Dominik Landsman

Nemůžu jinak než začít tuto recenzi poděkováním, že interpretem je opět Filip Švarc, stejně jako v prvním dílu, který se k tomuto tipu knihy naprosto skvěle hodí a dodává jí ten pravý šmrnc.

Kdo vlastě může mít svůj deníček? To přesně se dovíme v této knize plné vtipu a zážitků jednoho otce z Prahy, naučíme se recept na falešné vepřové na houbách (lančmít s houbovým kořením) a dozvíte se, jak přežít ve zdraví stěhování s dítětem. V knize je prostě všechno. Nechci se opakovat jako v recenzi na Deníček moderního fotra 1, ale je to prostě skvělé. Jen je tu jedna nevýhoda a to, že se to opravdu nedá poslouchat nebo číst po cestě do práce, jelikož se budete opravdu hodně smát a někteří lidé to po ránu prostě nepochopí…

Nejvíce mě překvapila část DENÍČEK MILUJÍCÍHO TATÍNKA ANEB DALŠÍ SLUNÍČKOVÝ DEN, kde se pan Landsman pokusí myslet optimisticky, pln naděje a lásky ke svému synkovi. Tuto kapitolu píše simultánně, takže vždy je část, co si myslí on (milující tatínek) a Čeněk (zplozenec pekla). Každý má na tuto proměnu svůj názor, Čeněk si myslí, že otci už definitivně hráblo a pan Landsman se zřejmě sjel houbičkami, jinak by tuto část nikdy nemohl napsat.

Zajímavá příhoda je také PŮL HODINY V PEKLE, kdy navštíví celá rodina Natašinu kamarádku, která má dvě děti, Radima a Anežku. Což by nebylo nic tak hrozného, tři lidé na tři děti, pohoda. Co se ale stane, pokud ženy na půl hodiny odejdou pryč? Přežijí 3 děti, kočka, váza, pan Landsman i televize v pořádku jejich odchod?

To a mnoho dalšího se dozvíte v této audioknize i knize. Můžu totiž jedině doporučit. Nic s touto tématikou, co by bylo tak skvěle napsáno se zatím dosud neobjevilo na pultech v knihkupectvích a pravděpodobně už nikdy neobjeví. Pokud tedy pan Landsman nenapíše další díl…

 

About The Author

Zuzka Floderová

Řekla bych o sobě, že jsem typický knihomol. Nejraději mám fantasy, detektivky a sem tam i něco z červené knihovny na odlehčení, ale po pravdě přečtu cokoliv, co mi kdo dá. Nejradši mám ale knihy, kde se z hlavní postavy, káčátka, stane labuť. Nejkrásnější příkladem a mou nejoblíbenější knihou bych řekla, že je Jana Eyrová od Charlotte Brontë.