Select Page

Příběh mého srdce

Jana Eyrová – Charlotte Brontëová

(audiokniha)

Režie: Marta Vančurová
Délka audioknihy:  6 hodina 8 minut

Již klasický příběh o lásce z 19. století, o Janě Eyrové, která vyrůstá u tetičky Reedové, ale teta ji nemá ráda, a tak ji pošle do školy Lowood. Zůstane tam sedm let jako studentka a dva roky jako vychovatelka. Nakonec se rozhodne, že si podá inzerát, jelikož se chce dostat někam jinam. Na její inzerát odpoví Paní Faifaxová z Thormifieldu. Jana se tam hned vydá a její život hezky plyne. Až jednou, když jde odnést do městečka dopis paní Fairfaxové, kousek od ní spadne z koně jezdec a ona mu pomáhá znovu do sedla. Muž poté rychle odjíždí. Když se vrátí do sídla, zjistí, že to byl pan Rochester.

Odtud začíná klasický příběh, který Janu vrhne do množství  pocitů. Postupně se do Rochestera zamiluje. Ale můžou nakonec být spolu? Možná stačí jen trocha bolesti a úsilí, aby vše nakonec dopadlo dobře. Ale to už nezávisí na nás.

Dále vám už děj nebudu popisovat, přece vás nepřipravím o všechno překvapení. To byste si potom audioknihu ani nemuseli pouštět.

Knihu čte Marta Vančurová, která ji posunula ještě o úroveň výš tím, jak ji procítěně interpretovala. Hudba nijak nenarušovala ani nepřehlušovala paní Martu, ale doplňovala ji. Myslím, že už jen z mého popisu se dá poznat, že tuto knihu zbožňuji. Za tu krátkou chvíli, co ji vlastním, jsem ji slyšela již mnohokrát, a i když má 6 hodin a 8 minut, mohla by být delší. Příběh je podmanivý, nijak moc předvídatelný a jsou v něm zahrnuty zajímavé postavy. Mohu ji tedy jedině doporučit.

About The Author

Zuzka Floderová

Řekla bych o sobě, že jsem typický knihomol. Nejraději mám fantasy, detektivky a sem tam i něco z červené knihovny na odlehčení, ale po pravdě přečtu cokoliv, co mi kdo dá. Nejradši mám ale knihy, kde se z hlavní postavy, káčátka, stane labuť. Nejkrásnější příkladem a mou nejoblíbenější knihou bych řekla, že je Jana Eyrová od Charlotte Brontë.