Select Page

Takový humor je pro mě záhadou

Takový humor je pro mě záhadou

Povídky – Jaroslav Hašek

(audiokniha)

Namluvil: Bohumil Bezouška
Režie: Helena Vaňurová
Délka audioknihy:  1 hodina 27 minut

Hned, jak jsem si přečetla, o čem kniha je, věděla jsem, že vůbec není pro mě. Nemám ráda humoristické povídky, jelikož je většinou vůbec nepochopím. Pan Hašek totiž píše velmi zvláštním způsobem, shazuje policii, vládu, obyčejné lidi i psychiatrii. Chápu, že v jeho čase to bylo dokonce nutné, ale pro dnešní dobu se mi to nezdá úplně vhodné. I když se určitě najdou lidé, nejspíš jiná generace, kteří si tuto audioknihu rádi poslechnou a jeho humor ocení. Pro mě je ovšem nepochopitelný.

Příkladem může být hned první povídka s názvem nemravné kalendáře. Je o policejní stanici, na které se zrovna tu noc nic neděje. Až dorazí jeden policista s nemravnými kalendáři, které zkonfiskoval v trafice. Všichni policisté nad nimi nadávají, jak je to nestydaté, ale zároveň si radí, které strany jsou nejhorší, aby si je ten druhý mohl prohlédnout. Zkonfiskují je i ze všech trafik ve městě. Dokonce je poté donesou vedoucímu komisaři, panu Peroutkovi, který je dále pošle radovi, koncipistům a na policejní ředitelství. Tak si kalendáře rozeberou, aby se mravnost veřejnosti zachránila.

Mezi další povídky patří například Povídka o neslušném ježkovi, Psychiatrická záhada, U holiče nebo Činnost moderního diplomata a jiné.

Chápu, že pro některé lidi je to velmi zábavné, ale já to bohužel asi nikdy nepochopím, proč si dělat legraci z tak důležitých lidí. Možná se na to dívám moc vážně.

Bohužel, i když pominu text, nemohu Vám audioknihu doporučit, jelikož její hudební doprovod je velmi rušivý. Když ji člověk poslouchá v MHD, musí ji pořád ztišovat a zesilovat, jelikož je hudba oproti knize velmi hlasitá. Ale pokud člověk chce, tu 1 hodinu a 27 minut to vydrží.

 

 

Audiokniha byla pořízená v rámci ESF projektu Učíme se pro život
registrační číslo projektu CZ.1.07/1.1.00/56.0360

publicita-eu

 

About The Author

Zuzka Floderová

Řekla bych o sobě, že jsem typický knihomol. Nejraději mám fantasy, detektivky a sem tam i něco z červené knihovny na odlehčení, ale po pravdě přečtu cokoliv, co mi kdo dá. Nejradši mám ale knihy, kde se z hlavní postavy, káčátka, stane labuť. Nejkrásnější příkladem a mou nejoblíbenější knihou bych řekla, že je Jana Eyrová od Charlotte Brontë.