Select Page

Václav IV. – Tajná kronika

Václav IV. – Tajná kronika

Václav IV.: Tajná kronika – Josef Bernard Prokop

(audiokniha)

Namluvil: Marek Holý, Jiří Dvořák
Režíroval: Michal Bureš
Délka audioknihy: 8 hodin 3 minuty

Čtvrtý díl Lucemburské pentalogie ( Karel IV. – Tajný deník; Kare IV – Císař a císařovna; Karel IV. – Císař a synové; Václav IV. – Tajná kronika velké doby malého krále; Zikmund Lucemburský – Tajné vzpomínky) vychází jako audiokniha.

Po smrti snad největšího českého panovníka s římského císaře Karla IV. nastoupil na trůn jeho syn Václav IV. Proč se všichni kolem obávají toho, co přijde? Copak nedosahuje kvalit svého otce? Zdá se že ne. Sebevědomý, ale zbrklý král, který očekává poslušnost i od starších a zkušenějších, a jemuž, zdá se, nesejde na státnických záležitostech a římské koruně z rukou papeže, se obklopuje svými mladými vrstevníky a rád utíká před povinnostmi za lovem a zábavou. Alespoň tak ho líčí vypravěč, Jan Kryštof Cetenský, zvaný Lombard. Co tedy jeho vláda přinese v době dvojpapežství?

Zaposlouchejte se i Vy do příjemného vyprávění o vládě krále, který měl tu smůlu, že nastoupil po svém nedostižném otci. Poklidné hlasy vypravěči i dalším postavám příběhu propůjčili herci Marek Holý a Jiří Dvořák.

Mluvené slovo je velmi citlivě doplněno podmanivými dobovými duchovními zpěvy, českými i latinskými.

 

About The Author