Select Page

Svůj širák odhazuji v dál… – audiokniha

Svůj širák odhazuji v dál… – audiokniha

Cyrano z Bergeracu – Edmond Rostand

(audiokniha)

Délka nahrávky: 1 h 58 min

Příběh Cyrana z Bergeracu, jehož inspirací se stal skutečný život francouzského šlechtice a spisovatele Hectora-Saviniena de Cyrano, je prostě nadčasový. Příběh o nepříliš krásném, zamilovaném Gaskoňci s dlouhým nosem a vynikajícím šermíři, který dopomůže svému podřízenému získat lásku ženy, jež miluje sám, dnes snad zná již každý.

Veršované dílo francouzského dramatika Edmonda Rostanda, které se od jeho prvního uvedení na konci 19. století dočkalo již mnoha repríz a zpracování, vychází dnes i jako audiokniha. Hru, jejímž posláním je uvědomit si, že vnitřní krása člověka svou hodnotou zdaleka převyšuje jeho pomíjivou krásu zevnějšku, tentokrát zpracoval Český rozhlas.

Cyranovi z Bergeracu zde propůjčil svůj hlas Jiří Langmajer, který se, spolu s ostatními kolegy, svého partu zhostil, myslím si, se ctí. Své posluchače rozhodně nezklame.

Skoro dvouhodinový poslech je vhodně doplněn místy dramatickou, místy klidnou či tklivou a podmanivou  hudbou.

Přestože toto dílo již dnes patří mezi klasiku, kterou jste mnohokrát viděli nebo četli, rozhodně stojí za to si ji i poslechnout. Jistě nebudete zklamáni.

 

About The Author