Select Page

Otec na mateřské „dovolené“ a mimísek

Autor: Dominik Landsman
Název: Deníček moderního fotra aneb proč by muži neměli mít děti
Namluvil: Filip Švarc
Délka: 5h a 20min

Konečně audiokniha, která se dá poslouchat a člověk se u ní skvěle pobaví. Jak skvěle to namluvil Filip Švarc, to vám snad ani nebudu popisovat. I pauzy mezi jednotlivými kapitolami byly vybrány dokonale, dětský smích se skvěle hodí a neruší.

Celkově děj dobře plyne a zvládnete stíhat sledovat, i když se musíte věnovat dopravě nebo jakým trolejbusem právě pojedete. Jak bere muž těhotenství partnerky a následné rodičovství, je velmi poučné. Můžeme sledovat, jak těžké je projít porodním kurzem, komplikacemi u porodu, který se nakonec stane císařským řezem. Můžete si přečíst, jak má dítě sebevražedné sklony a jelikož to Dominik Landsman skvěle napsal a Filip Švarc dokonale namluvil, skvěle se pobavíte i u toho, jak se dítě dusí igelitovou taškou a olizuje zásuvku, i když normálně by se tomu samozřejmě nikdo nesmál. Jak dítě naučit na hrnec a potom začlenit do kolektivu, může být někdy těžké, ale tato kniha vám s tím pomůže. Určitě lepší než fórum maminek nebo příručka.

Úžasné je, jak si autor poradil s tím, když mluvil místo Čeňka, tak se pro knihu jmenuje syn autora, člověk se v tom vůbec neztrácel. Nebo jak vysvětloval, jaké říkanky jsou škodlivé, tak to už se opravdu nedalo.

Nasmála jsem se hodně, a proto knihu doporučuji dál. Myslím, že by se hodila jako dárek pro nastávající rodiče, nebo rodiče, co už dítě mají.

About The Author

Zuzka Floderová

Řekla bych o sobě, že jsem typický knihomol. Nejraději mám fantasy, detektivky a sem tam i něco z červené knihovny na odlehčení, ale po pravdě přečtu cokoliv, co mi kdo dá. Nejradši mám ale knihy, kde se z hlavní postavy, káčátka, stane labuť. Nejkrásnější příkladem a mou nejoblíbenější knihou bych řekla, že je Jana Eyrová od Charlotte Brontë.