Select Page

Fascinující a uhrančivé – Sen noci svatojánské v Hadivadle

Fascinující a uhrančivé – Sen noci svatojánské v Hadivadle

[three_fourth]

Hadivadlo | Sen noci svatojánské v režii Petry Tejnorové je fascinující, uhrančivé a nečekané, zanechávající silný emoční zážitek ještě dlouho po shlédnutí představení. Není bezchybné. Není výborné. Je ale genitální geniální. Nebo také ne.

Berte tuto recenzi spíše za takový špatný experimentální hybrid – hybrid recenze a reportáže.

[/three_fourth]

[one_fourth_last]

[learn_more caption=“ + „]

Zdroj obrázku pro úvodní fotografii: Hadivadlo

Upoutávka: tamtéž
[/learn_more]

[/one_fourth_last]

[one_third]

mezi

[/one_third]

[one_third]

Začněme oficiálně, reklamou na inscenaci.

 

Stejně jako upoutávka, i začátek dění je působivý. V prvních minutách představení procházíme chodbou do jeviště, přímo mezi herci horlivě hrajícími své prazvláštní role. Dohadují se, skákají, chodí před vámi, zatímco se snažíte rychle projít a sednout si.

A to teprve vše začíná.

Oslněni světlem sledujeme scénu plnou šílenství, rytmu, dunivé hudby a různorodých obrazů dějících se ve stejnou chvíli na různých místech.

[/one_third]

[one_third_last]

herci

[/one_third_last]

Výborná práce se zvukem, prostředím, vynikající herecké výkony i choreografie. Hadivadlo má velmi zvláštní prostory – na hlediště se dostanete chodbou vedoucí přímo na jeviště, oddělenou skleněnými posuvnými dveřmi, čehož naplno využívá. Je tedy naprosto běžné, že herci hrají jak vepředu, na jevišti, tak v chodbě a ve vstupních prostorách. Od diváka to vyžaduje větší pozornost a nutnost pohledem uhýbat z jedné strany na druhou, výsledek je ale naprosto perfektní. Díky relativně malým prostorám je herce dobře slyšet, navíc rafinované umístění mikrofonů (v květináči, ve větráku) je nejen vtipné, ale i účelné.

Představení se rozhodně nebojí nadsázky, vtipu,

ale hlavně

[one_half]

[tabs slidertype=“simple“ auto=“yes“ fx=“slide“ autospeed=“4000″]
[tab]

explicitní

[/tab]
[tab]

prvoplánové

[/tab]
[tab]

provokující

[/tab]

[/tabs]

[/one_half]

[one_half_last]

nahoty,

[/one_half_last]

která je dle mého názoru mnohdy využita až příliš, bez zjevného hlubšího významu.

V každém případě obdivuji herce, kteří jsou schopni přes 10 minut skákat nazí na jevišti.

Pokud jste detailista jako já, všimnete si navíc svítícího loga společnosti Apple na MacBooku, který je využíván pro ovládání techniky vlevo v rohu před vámi, což hlavně v momentech, kdy je zhasnuto, silně ruší. Tohoto by se měli tvůrci rozhodně vyvarovat.

Přehlédneme-li ale těchto pár drobných výtek, rozhodně se jedná o velmi nezvyklou a dobrou inscenaci. Pokud vás tedy zajímá experimentální divadlo, či chcete vidět něco nového, rozhodně to zkuste, mohu jedině doporučit.

Já osobně se půjdu podívat znovu.

About The Author

Vladislav Kluska

Momentálně fanoušek do IT a mobilního světa, uživatel Androidu a fanda služeb Googlu, avšak milovník Windows 8.1. Absolvent Střední školy KNIH, o.p.s., občasný pisálek.