Select Page

… i ženy mají své sny

… i ženy mají své sny

…I ženy mají své sny

Čtyři mladé ženy + čtyři ušlechtilé sny = cca 2 hodiny velmi originálního černého, místy tragikomického humoru, ve kterém hrají muži spíše (na) druhé housle. Ale pozor, i když jsem zástupcem mužského pohlaví, nijak zásadně to nevadilo – bavil jsem se od začátku do konce.

Nikol, Eva, Marie a Kristýna – „femmes fatale“, každá je úplně jiná, ale v podstatě všechny stejné – mladé, zapálené ženy, které se snaží prosadit ve společnosti.

Nikol (Nikol Kotrnetzová) zpěvačka, která přestože by nevypadala ve vodě ani v bazénu dostatečně dobře, na sobě maká. Chodí do posilovny, velmi jí záleží na smysluplnosti a poslání hudebních textů, má vztah k jednorožcům, Bibli a jejím choreografickým vzorem je Beyonce.

Eva (Natálie Tichánková) velmi přitažlivá studentka psychologie, která by si přála, aby byla muži vnímána více než jen sexuální symbol, ale i jako schopná inteligentní žena.

Marie (Barbora Chrenková) fitness trenérka, jejíž originálně nazvané cvičení programy jsou zkrátka pro každého. Marie dokáže „vymodelovat“ tělo každému smrtelníkovi – začínající zpěvačce, hlasatelce televizních novin, člověku se syndromem předčasného stárnutí i intelektuálnímu profesorovi psychologie…i když…

Kristýna (Kateřina Falcová) sestřenice českého představitele Davida Hasselhoffa, seriálového herce, amatérská kuchařka, která podporuje regionální plodiny a především regionální zemědělce v okruhu 50 km. Koho však Kristýna nepodporuje je Zdeněk Pohlreich. Kristýniným snem je mít známou domáckou restauraci, kterou navštěvují celebrity.

Všechny mladé herečky se rolí zhostily velmi dobře. Nejvíce mě asi bavila Nikol Kotrnetzová, která si ze svých blond vlasů udělala přednost, a přestože inteligenci nediferencuji podle barvy vlasů, v průběhu představení naplňuje naprosto přirozeně snad většinu vtipů o blondýnkách, které znám.  Choreografie „a la tanec ještěrky“ a rap citace z Bible jako z úst Julese z Pulp Fiction mě pobaví ještě teď při vzpomínce. „Ta holka s DJ Dědkem (progerikem) má zatraceně dobrou flow“…

Barbora Chrenková zahrála svou postavu také velmi dobře, její role je dost komplikovaná – křehká, přesto silná žena s obdélníkovými ňadry. Barbora Ch. se dokázala do role tak vžít, že místy šel člověku mráz po zádech a potkat ji v posilovně s růžovou jednoručkou … jdu si rychle dopít iontový nápoj a benchpress půjdu dodělat raději ke konkurenčnímu podniku.

Ostatní herečky hrály také velmi přirozeně, nijak zvlášť nepřehrávaly a dotvářely příjemnou mušketýrskou čtverku hlavních hrdinek.

Naproti tomu někteří mužští představitelé z mého pohledu měli ještě rezervy. Konkrétně hudební vydavatel Dan (Štěpán Kaminský) neměl vůbec lehkou roli resp. text. Myslím si, že scénář mu předepisoval podstatně více vulgarismů než za celý svůj dosavadní život použil. V jeho podání nešla vulgární slova příliš přirozeně, přestože se snažil, seč to šlo… možná by nebylo od věci použít „medikaci“ – 2x denně seriál Městečko South Park, 2x týdně film Vlk z Wall Streetu v originálním znění.

Seriálový herec Pavel (Pavel Režný) z mého pohledu nepůsobil dost sebejistě (navzdory tomu, že si tyká s Vojtou Dykem), což je škoda, protože minimálně na úvodní znělku „Zamilované přehrady“ bych se s chutí podíval.

Intelektuální dvojice prof. Kulhánek (Jiří Ressler j.h.) a student Marek (Marek Ouda) byla naprosto sehraná a kouzelná. Byla snad jen jedna chvíle, v rámci cvičebního programu Zpátky samcem, kdy jsem se nesmál. Jiří R. hrál tak dokonale, že jsem si chvílemi chtěl zapnout internet na mobilu a vyhledat mu vhodného neurologa a psychologa.

Stano Slovák opět dokázal, že není jen dobrým muzikálovým i činoherním hercem, ale také dobrým režisérem, který se nebojí jakéhokoliv žánru – celá hra, herci, jejich výstupy přirozeně plynuly a tak představení rychle uteklo až v závěrečný „harlem shake“ po exotické mimoregionání hostině.

Přestože nás učí rodiče, následně ve školce i škole, že některým věcem se člověk smát nemá … tady jsou tyto rady zbytečné … samozřejmě toto neplatí pro všechny, ale pokud máte rádi černý humor, líbily se Vám seriály Okresní přebor, Čtvrtá hvězda, neuráží Vás místy průtrž vulgarismů a několik postaviček jako z panoptika… vyražte na toto představení … už jen proto, že možná „přijde“ i Pohlreich …

 

About The Author

Přemek Doležal

Rád si přečtu jakékoliv slovo, větu, sloupek, povídku, knihu… zkrátka vše, u čehož dávají písmenka smysl a jsou poutavým příběhem. Ke knihám všeho druhu – od ilustrovaných až po ty psané - mám kladný vztah a čtením se rád odreaguji. Nejoblíbenějšími knihami jsou Malý princ, Stařec a moře a Myšlením k bohatství.