Select Page

Médeia, aneb kde jsou děti

Médeia, aneb kde jsou děti

Pokud jste nečetli báji o Iásonovi a zlatém rounu a poté Médeiu, tak nemáte šanci pochopit o čem vlastně hra je. Naštěstí jsem měla tu výhodu, že jsem na představení do Divadla na Orlí šla s odbornicí paní Šímkovou, která mi báji osvětlila, ještě než to začalo.

Alternativní pojetí tradovaného příběhu? To snad nemysleli ani vážně! Jelikož byla i hudba ve stejném malém sále jako samo představení a hrálo se na bubny a gongy, myslela jsem, že ohluchnu. Světelné efekty působily celkově nevyváženě a když jsme poté vyšli ven, nevidělala jsem ani na krok.

Můj největší zážitek z celého představení ale stejně byl, když se mi u nohou zhroutil Iáson a štkal nad ztrátou svých synů. Trochu jsem ho i litovala, ale hned mě to přešlo.

Dodatek: Pokud jste nepochopili název, tak zde je menší dovysvětlení. Děti, které Médea vlastně zabila, to byla obrovská stříbrná koule, plná černého krepáku, který se vysypal na všechny kolemsedící diváky, po tom, co do ní Médea dvakrát bodla.

 Druhou recenzi na představení si můžete přečíst [button link=“http://blok.ssknih.cz/divadelni-recenze/2014/parodie-na-medeiu-aneb-kde-jsou-deti/“ color=“silver“] zde[/button]

About The Author

Zuzka Floderová

Řekla bych o sobě, že jsem typický knihomol. Nejraději mám fantasy, detektivky a sem tam i něco z červené knihovny na odlehčení, ale po pravdě přečtu cokoliv, co mi kdo dá. Nejradši mám ale knihy, kde se z hlavní postavy, káčátka, stane labuť. Nejkrásnější příkladem a mou nejoblíbenější knihou bych řekla, že je Jana Eyrová od Charlotte Brontë.