Select Page

Na to se snad ani nevyplatilo jít

Na to se snad ani nevyplatilo jít

Dne 11. května 2014 jsem zašla na divadelní představení s názvem Jak se Husákovi zdálo, že je Věra Čáslavská, které uvedlo Divadlo Komediograf hostující v brněnském Divadle Bolka Polívky.

Celé vystoupení, bych hodnotila záporně, dokázalo mě sice rozesmát, ale také znechutit a rozplakat, a to jen za dvacet minut.

Tomáš Matonoha a Vladimír Polívka úžasně ztvárnili dvě hlavní a jediné postavy Gustáva Husáka a Věru Čáslavskou. Bohužel celé představení se jim zachránit nepodařilo. Vysmívání se Čechům a podpora socialismu až do konce, mě vůbec neoslnila. Na začátku se sice nahrávaly zvuky, jako rytmický potlesk a ticho, což nám teda vůbec nešlo, jinak to bylo celé takové smutné až opravdu směšné.

Scéna, kdy Husák usnul a praštil hlavou o stůl a zase se probudil, chvíli klábosil a pak se lekl Lenky, která ho probudila, bylo ještě docela zábavné, ale poté už to bylo jen horší a horší, kdybych nemusela napsat recenzi tak přísahám, že bych šla domů. Nejhorší však bylo, jak prohlásil, že Čechům ke spokojenosti bude stačit pivo a párek, naštěstí po té byla přestávka. O přestávce se podávalo občerstvení, samozřejmě, že to bylo pivo a párek s chlebem. Poté skončila asi čtvrthodinová přestávka a pokračovalo se, nejlepší bylo, jak Husák prohlašoval, že můžeme být rádi, že máme jeho. Kdyby totiž on nebyl, měli bychom za prezidenta Vasila Bilaka a to bychom se teprve „dosrali“, nejsem sprostá, tak to opravdu řekl.

Naštěstí přišel souboj Věry a Gustava na kladině a to bylo k popukání, opravdu jsem se válela smíchy. A jak dal ruský prezident Gustavovi patnáct bodů z deseti…

Jedno však říci mohu, už nikdyi v životě si nedám párek. Pokud chcete vědět proč, buď běžte na představení, nebo se mě můžete zeptat, ale nezaručuji, že vám nebude špatně.

Divadlo Bolka Polívky

About The Author

Zuzka Floderová

Řekla bych o sobě, že jsem typický knihomol. Nejraději mám fantasy, detektivky a sem tam i něco z červené knihovny na odlehčení, ale po pravdě přečtu cokoliv, co mi kdo dá. Nejradši mám ale knihy, kde se z hlavní postavy, káčátka, stane labuť. Nejkrásnější příkladem a mou nejoblíbenější knihou bych řekla, že je Jana Eyrová od Charlotte Brontë.