Select Page

Sedím ve správném divadle?

Sedím ve správném divadle?

Dne 7. 3. 2014 jsem se zúčastnila divadelního představení Hamlet.

Představení se mi moc líbilo, ale ten závěr, jak přijde norský král a začne zpívat, to snad nemyslí vážně! Vypadal spíš, jako kdyby byl napůl opilý a napůl blázen. Stříbrná bunda, píseň a k tomu malý ohňostroj, spíš Havaj než Norsko.

Nemůžeme však upřít slávu dvěma nejlepším hercům na scéně: Vojtěch Říha v roli mladšího Hamleta a Táňa Malíková v roli Ofélie.

Děj se odehrává převážně na královském hradě Elsinor, kde právě pochovali krále Hamleta a zároveň slaví svatbu Hamletova bratra s Hamletovou manželkou. Mladší Hamlet je z toho nešťastný, ale stále má svoji Ofélii a Horácia. Polonius, otec Ofélie, si ale myslí, že chce jen pošpinit její čest,a tak jí zakáže se s ním stýkat. Poté ještě Hamlet zjistí, že jeho milovaný otec neumřel na uštknutí hadem, ale byl zabit. Někdo mu totiž nalil jed do ucha! Jeho otec, který se zjevuje na hradbách, mu dokonce sdělil kdo! Stihne ho Hamlet zabít, nebo se z toho zbláznil, jak si všichni kolem něho myslí?

Jak to nakonec dopadne? Na to se musíte jít podívat do studia Marta, což je scéna divadelní fakulty JAMU.

About The Author

Zuzka Floderová

Řekla bych o sobě, že jsem typický knihomol. Nejraději mám fantasy, detektivky a sem tam i něco z červené knihovny na odlehčení, ale po pravdě přečtu cokoliv, co mi kdo dá. Nejradši mám ale knihy, kde se z hlavní postavy, káčátka, stane labuť. Nejkrásnější příkladem a mou nejoblíbenější knihou bych řekla, že je Jana Eyrová od Charlotte Brontë.