Select Page

Sketchman: To bych nečekala

Sketchman: To bych nečekala

Dne 4. května jsem se zúčastnila komického divadelního představení v divadle Bolka Polívky, které hodnotím pouze kladně, dokázalo totiž to, co žádné před tím, dokázalo mě rozesmát.

Radim Novám je prostě muž s velkým M, kterému není co vytknout. Dokázal celé publikum zabavit sám na zhruba osmdesát minut. Všechny uchvátil a dokonale spolupracoval s publikem. Dokázal diváky zaujmout na tolik, aby když při jedné scéně zašel za zástěnu, zavolali zcela spontánně GÓL. Já jsem nevolala, ale celkové nadšení mě to donutilo zopakovat.

Také mě fascinoval v situaci,kdy mu ze stolku kde měl rekvizity spadla láhev na zem a začala se z ní vylévat voda. Sice si jí všiml, trochu znervózněl, ale poté se opět otočil k publiku a hrál dál jakoby nic. Skoro si myslím, že jsem si jí všimla jen já.

Ale nejlepší bylo, jak otevřel scénu, prostě přišel, natáhl si na nohy bílé rukavice a začal hrát nohama na neviditelné piáno. Tato scéna je pro mě stejně nezapomenutelná, jako když si lehl na jeviště a začal se opalovat, čím déle ležel a nic nedělal, tím více se celé publikum smálo a já s ním.

Kostýmy, které jsou při jiných představeních tolik důležité, Radim Novák vůbec nepotřeboval. Prostě přišel v tom, co měl zrovna na sobě a začal hrát.

Největší dík však patří muži, který sám vtipy napsal a režíroval, panu Luboši Balákovi. Vtipy seřadil mistrně za sebou, takže se k sobě úžasně hodily. Střídaly se vtipné scénky o rodině, zaměstnání, sexu, politice, hospodě, prostě všem co vás napadne. A jako třešnička na dortu byly skeče od sebe odděleny hudebními nahrávkami, aby si herec mohl vzít rekvizitu, kterou zrovna potřeboval.

Divadlo Bolka Polívky

About The Author

Zuzka Floderová

Řekla bych o sobě, že jsem typický knihomol. Nejraději mám fantasy, detektivky a sem tam i něco z červené knihovny na odlehčení, ale po pravdě přečtu cokoliv, co mi kdo dá. Nejradši mám ale knihy, kde se z hlavní postavy, káčátka, stane labuť. Nejkrásnější příkladem a mou nejoblíbenější knihou bych řekla, že je Jana Eyrová od Charlotte Brontë.