Select Page

Zív na druhou

Zív na druhou

Jak se dá zničit dobrá povídka od I. P. Čechova? Na to se můžete jít zeptat i podívat do HaDivadla, pokud na to budete mít žaludek. Hra se mi vůbec nelíbila, byla moc dlouhá (trvala 3 hodiny a čtvrt a to s dvacetiminutovou přestávkou) a určitě pro starší diváky, kterým bylo aspoň osmnáct, kteří by to spíše ocenili, nežli já.

Marián Amsler, který byl režisérem, to opravdu nezvládl, nelíbilo se to mě, tátovi a o přestávce odešla většina diváků. Není snad lepší důkaz, že hra se opravdu nepovedla, nemůžu uvěřit, že její premiéra, byla už skoro před rokem a hra se stále drží. Asi to lidé chtějí vidět a přesvědčit se na vlastní oči, jestli je to opravdu taková hrůza jako se píše v různých recenzích po celém internetu. Naopak však pana Amslera musím pochválit za výběr kostýmů, které nádherně doplňovaly scénu. Také jako scénograf se velice osvědčil.

Všichni herci předvedli bravurní výkony. Jsou však jen čtyři, které musím vychválit jmenovitě. Jsou to:

Jan Grundman, který hrál opilého doktora a kamaráda Platonova. Byl velice přesvědčiví a v ordinaci bych si ho dovedla představit.

Jan Lepšík, hrál věřitele svých podnájemníku a vlastníka domu. Zemře po tom, co se dozví, že žena, kterou si chtěl vzít, je přesně taková flundra, jako se o ní říká.

Jiří M. Valůšek, další muž, který stojí za zmínku. Chce zabít Platonova, protože podvedl všechny ženy, které ho milovali.

Martin Siničak v roli Platonova, který miluje všechny a vlastně nikoho. Jeho ztvárnění bylo dokonalé.

Pochvalu si také zaslouží dramaturg paní Anna Saavedra. Poté hudba a ozvučení, o které se staral pan Mario Buzzi.

Malá ukázka toho, co můžete čekat v tomto představení je na stránce youtube:

Hadivadlo

About The Author

Zuzka Floderová

Řekla bych o sobě, že jsem typický knihomol. Nejraději mám fantasy, detektivky a sem tam i něco z červené knihovny na odlehčení, ale po pravdě přečtu cokoliv, co mi kdo dá. Nejradši mám ale knihy, kde se z hlavní postavy, káčátka, stane labuť. Nejkrásnější příkladem a mou nejoblíbenější knihou bych řekla, že je Jana Eyrová od Charlotte Brontë.