Select Page

Samba

Samba

Příběh plný zklamání i naděje, lásky i nenávisti, odhodlání i ztráty všech sil. Přestože film trval dvě hodiny, mohu říci, že jsem na jeho konci byla stále svěží a připravená sledovat životní příběh hlavních hrdinů Samby a Alice ještě dále. Příběh však končí ve chvíli, kdy se životy hlavních hrdinů zcela obrátí.

Samba má svou rodinu někde v Africe, a aby je uživil, vydal se do Francie. Zde hledá práci, která by mu zajistila dostatek finančních prostředků, aby mohl posílat peníze domů své rodině. Problematické je však získání povolení k pobytu a tak se Samba setkává s Alicí – dobrovolnicí pracující s imigranty. Alice pracovala jako manažerka ve velké firmě, po totálním vyhoření však skončila na psychiatrii a nyní se v rámci terapie snaží vrátit do „normálního“ života.

V hlavních rolích se představili: Omar Sy jako hlavní hrdina Samba a Charlotte Gainsbourg, která ztvárnila Alici. Omar se představil již ve filmech jako X-men nebo Nedotknutelní. Stejně jako v těchto dvou filmech i zde předvedl skvělý herecký výkon. Hudba byla opět z pera Ludovica  Einaudiho, který v podobném duchu již komponoval i pro film Nedotknutelní.

Film mohu doporučit všem, kteří mají rádi příběhy odrážející problémy skutečného života, kterým může čelit kdokoliv z nás či našich blízkých. Příběh Samby a Alice ukazuje, že láska je mocná čarodějka, nestačí však na všechny útrapy…

vice scala

About The Author

Renata Skýpalová

Na Střední škole KNIH působím jako ředitelka. Současně jsem stále pedagog, a tak ráda pomáhám studentům s jejich aktivitami, které žáky i školu dále rozvíjejí. V posledních letech čtu převážně odbornou literaturu (oblast ekonomiky, marketingu, managementu), a proto nabídka četby knih „jiného typu“ je pro mne příjemnou výzvou.