Select Page

Český “rip off” Odkazu dračích jezdců!

Český “rip off” Odkazu dračích jezdců!

Narozen o půlnoci: Dračí znamení
Lucie Fidlerová

Když se mi do rukou konečně dostala kniha Narozen o půlnoci, byl jsem zvědavý, velice zvědavý. Bohužel mou zvědavost brzy nahradilo zklamání… Jistě od patnáctileté autorky jsem nečekal zázraky, přece jen mi kdysi také bylo patnáct.

Možná tato recenze bude poněkud neobjektivní a zahořklá, tak ji prosím berte s rezervou…
Zvláště proto, že jsem nikdy neměl peníze, abych mohl vydat vlastní knihu…. Nebo v tomto případě mrhat papírem.

Čekal jsem pravopisné chyby, snad drobné překlepy nebo malou chybu v slovosledu, za to bych se snad ani nezlobil, ale když jsem čekal originalitu, nejspíš byly mé nároky přehnané…

Po prvních pár stránkách mi bylo jasné, kam celá kniha směřuje. Jistě! Kdo by neznal Eragona a jeho pokračování. A při dalším čtení? Spousta kradených nápadů z jiných fantasy a pár desítek naprosto nevhodně použitých slov.

Celkově mě kniha dosti popudila, byl jsem naštvaný, chtělo se mi zvracet a brečet zároveň (můj pokoj druhý den vypadal, že i on by na tuto knihu raději zapomněl (nebo alespoň na moji reakci)). Kdo si chce přečíst knihu slepenou z náhodně vybraných fantasy, pak budiž, směle do toho!

A potom mi nezapomeňte napsat kolik fantasy, kterými se slečna “autorka” “INSPIROVALA”, jste našli.

zakoupit fragment

About The Author

Michal Otisk

Je mi 18 let. Rád čtu dobré knížky, obzvlášť ty, nad kterými se člověk musí zamyslet. Moje nejoblíbenější kniha je asi Malý princ. Nepohrdnu ale ani knihami, u kterých člověk může vydechnout po náročném týdnu. V takovém případě si najdu ve vlastní knihovně spíš něco z žánru fantasy - třeba Odkaz dračích jezdců nebo Harryho Pottera.