Select Page

Chladná podle obálky, ledová a nádherná uvnitř

Chladná podle obálky, ledová a nádherná uvnitř

2, 3, 5, 7, 11… Znáte tato čísla? Víte, co mají společného?

Jsou osamělá, stejně jako hrdinové knihy mladého spisovatele Paola Giordana Osamělost prvočísel.  Hrdinové prožívají každý svůj život, dělají své chyby – alespoň dokud se jejich osudy nepropletou.
Po přečtení zjistíte, že vaše činy ovlivní mnohé, zvláště pak váš budoucí život, i když se to tak zdát nemusí.

Život člověka nemusí být vždy veselý, a ne vždy musí být provázen společností, tím spíš pokud jste prvočísla, která jsou tak jiná, že kromě prvních dvou, které se drží za ruce, budou vždy sami.

Ačkoliv kniha se na první pohled může zdát složitá a na ten druhý složitá opravdu je, stále je čtivá. Sám bych však doporučoval rozdělit si čtení minimálně na několik dní, abyste pochopili všechny souvislosti, měli čas na přemýšlení a hlavně, aby vám nepraskla hlava…

Pokud smutek této knihy přejdete s úsměvem, pak jste necitelný člověk, případně spokojený nebo špatný čtenář, ale to už není na mém soudu, to už nechám jen na vás.

About The Author

Michal Otisk

Je mi 18 let. Rád čtu dobré knížky, obzvlášť ty, nad kterými se člověk musí zamyslet. Moje nejoblíbenější kniha je asi Malý princ. Nepohrdnu ale ani knihami, u kterých člověk může vydechnout po náročném týdnu. V takovém případě si najdu ve vlastní knihovně spíš něco z žánru fantasy - třeba Odkaz dračích jezdců nebo Harryho Pottera.