Select Page

Dokonalý popis 18. století

Dokonalý popis 18. století

Tato kniha nás přivádí do 18. století. Popisuje, jak vypadaly začátky oboru patologie. Jak byl tento obor odsuzován a jak těžké bylo odhalit příčiny smrti.

Druhým tématem jsou životy žen, které byly svázány spoustou pravidel. Knihy s touto tématikou často nečtu, ale líbí se mi styl psaní autorky. Její popisné pasáže jsou úžasné. Líčí vše tak dokonale, že si hned budete připadat, jako byste se stali součástí příběhu. Naleznete zde opravdu hodně podrobných popisů věcí, lidí a přírody. Číst zdlouhavé pasáže může člověka rychle omrzet. Avšak přeskočit byť jen stránku v knize se nemusí vyplatit. Okamžitě ztratíte nit, takže se pak musíte vracet a zdlouhavě hledat, kterou pasáž jste přeskočili.

Všechno v knize na sebe opravdu pěkně navazuje. Příběh je vyprávěn z pohledu různých lidí. U nové kapitoly vždy najdete datum a místo dění.

Kniha se opravdu dobře čte. Příběh rychle ubíhá. Pokud máte rádi historické detektivky tento text vás určitě zaujme.

 

Zakoupit knihu na eshopu nakladatelství Jota

About The Author

Kateřina Kolářová

Dříve mě čtení nebavilo, dnes si bez dobré knížky neumím představit život. Dávám přednost zahraničním autorům, před českými. Existují však výjimky. Například M. Švandrlík, P. Neomillnerová nebo K. Petrusová. Zajímá mě japonská kultura a vše kolem Japonska.