Select Page

Etiketa pro Terezu

Etiketa pro Terezu

Je slunečné odpoledne, když se žáci naší Střední školy KNIH schází v Knihkupectví Dobrovský, kde má každou chvíli představit svou novou knihu odborník na etiketu Ladislav Špaček. Knížka zvaná Tereza má stejnou ideu jako Špačkovy knihy předchozí, tedy přiučit  o společenském chování. Tentokrát  je však zaměřena na cílovou skupinu dospívajících dívek od 14 do 16 let. Také se liší tím, že má příběh. Hlavní hrdinkou je čtrnáctiletá Tereza, jež si ve volném čase chatuje s kamarádkami na Facebooku a při tom narazí na tajuplného Nicka. Poté se  učí pravidlům chování, aby mohla úspěšně randit.

Jelikož mám od cílové skupiny nadmíru daleko, knížka nepatří mezi ty, které bych si koupil. Ovšem samotná beseda s panem Špačkem byla velice zajímavá.  Mluvil o své profesi, etiketě v jiných zemích, jeho vztahu s Václavem Havlem a taky o synovi.

Ačkoliv knížka do mého vkusu nezapadá, jsem rád, že jsem se této akce zúčastnil. Už kvůli samotné osobě autora, kterou nemůžeme přirovnat k žádné jiné české celebritě.

Recenze na knihu Tereza.

About The Author

Václav Němec

Čtu už prakticky od základky. Začal jsem u komiksů, pokračoval přes fantasy a nyní se už neomezuji na žánry. Ve volném čase hraju improvizační divadlo.