Select Page

Liščí příběh z kraje lesů a hájů

Liščí příběh z kraje lesů a hájů

Liška Bystrouška – kdo by ji neznal, avšak jen málo kdo její příběh opravdu četl. Snad je to proto, že s tolika výrazy v nářečí se nečte zrovna nejlépe (v tuto chvíli naštěstí přichází na pomoc slovník na konci knihy), ale i tak asi 200 stránek uběhne jako voda. Tím spíše když téměř třetinu knihy vyplňují povedené ilustrace  Stanislava Lolka (bez kterého by kniha nikdy nevznikla (Bystrouščin příběh byl původně tvořen jen samotnými obrázky – dokud se nedostaly k Rudolfu Těsnohlídkovi).

Humorný příběh, ve kterém (pokud bydlíte na vesnici) poznáte nejen sebe, ale i své sousedy (a samozřejmě jejich zvířata). Navíc je kniha lehoučká, takže se hodí i na čtení do vlaku (nezapomeňte na přebal!). Doufám, že jakmile ji zahlídnete v knihkupectví, okamžitě po ní sáhnete – jistě nebudete litovat – a poté, jestli máte alespoň trochu smyslu pro humor, vám určitě na tváři vykouzlí (a nějakou dobu zanechá) úsměv.

A jestli někdy budete mít čas, tož sa u nás zastavte – v Bílovicích, tedy v kraji, kde chodí Těsnohlídek (a sem tam nějaká liška) dávat dobrou noc.

zakoupit dobrovsky

About The Author

Michal Otisk

Je mi 18 let. Rád čtu dobré knížky, obzvlášť ty, nad kterými se člověk musí zamyslet. Moje nejoblíbenější kniha je asi Malý princ. Nepohrdnu ale ani knihami, u kterých člověk může vydechnout po náročném týdnu. V takovém případě si najdu ve vlastní knihovně spíš něco z žánru fantasy - třeba Odkaz dračích jezdců nebo Harryho Pottera.