Select Page

Paulus Hochgatterer – Dům s matracemi

Paulus  Hochgatterer – Dům s matracemi

V dalším detektivním románu Pauluse Hochgatterera zavítáme do rakouského městečka Furth am See, kde právě začíná jaro. Vůni květin a příjemnou atmosféru naruší náhlé incidenty – pád mladíka z lešení a holčička přivedená na policejní stanici s podezřením na zneužívání. To vše ještě více napíná vztahy mezi rodiči a dětmi, jejichž problematikou se knížka z části zaobírá.
Tímto případem se snaží prokousat Raffael Horn, známý psycholog, kterému v knize budeme moct nahlédnout do myšlenek, a zjistit tak, že i on nemá dokonalé rodinné soužití. Jeho pubertální syn Tobias, který ani pořádně neví, co chce a jeho manželka Irene se svým stálým povídáním o jistém „tenorovi“, mu také dokáže pocuchat nervy.
Přidá se kriminální komisař Ludwig Kovací, jehož život právě začal směřovat tím správným směrem poté, co se z fyzického vztahu s jistou prodavačkou textilu, stal plnohodnotný vztah. Tohle vše ale naruší náhlá zpráva jeho dcery z prvního manželství, z čehož má jisté obavy.

Spisovatel P. Hochgatterer je spíše známý jako dětský psychiatr, proto je román poznamenán specifikací psychologa.  Dá se říct, že čtvrtina knihy je věnována mnichu Bauerovi, který si přes slib celibátu hodlá splnit sny o rodině.

Mrzí mne, že se mi kniha nečetla lehce. Myšlenka celé knihy nebyla špatná, jen spíše zformulovaná pro náročnější čtenáře, bohužel jsem se nemohla v knize vůbec vyznat vzhledem k počtu postav na krátkém úseku textu.

zakoupit host

About The Author