Select Page

Pondělí nestojí za nic a odsouhlasí vám to i veverky

Pondělí nestojí za nic a odsouhlasí vám to i veverky

Veverky z Central Parku bývají v pondělí smutné – tak zní název třetího dílu trilogie Katherine Pancolové. Jde o poněkud rozsáhlejší dílo, pro některé čtenáře snad až unavující, avšak  pro mě osobně velice dobré.

Vypráví o postavách, se kterými jsme se setkali, případně nesetkali v minulých dílech – zvláště pak o rodině Cortésových, kde každý člen rodiny po něčem/někom touží…  A jak se s tím popasují? Snad stejně dobře jako autorka s touto knihou, ale to posuďte sami.

Kniha se mi líbila nejen kvůli příběhu, ale také díky jazykové barvitosti, i když kvůli ní se některé pasáže mohou zdát zbytečně dlouhé.

Určitě to není čtení pro každého, ale také je to určitě dílo, které mnoho čtenářů nadchne a pobaví na dlouhé hodiny a dny… týdny a možná i roky… záleží na tom, jak rychle čtete – téměř 750 stran.

Možná to některé z vás odradí, ale já doporučuji vytrvat – alespoň pokud chcete vědět, proč bývají veverky z Central Parku v pondělí smutné.

Zakoupit knihu v eshopu knihkupectví Knihcentrum

About The Author

Michal Otisk

Je mi 18 let. Rád čtu dobré knížky, obzvlášť ty, nad kterými se člověk musí zamyslet. Moje nejoblíbenější kniha je asi Malý princ. Nepohrdnu ale ani knihami, u kterých člověk může vydechnout po náročném týdnu. V takovém případě si najdu ve vlastní knihovně spíš něco z žánru fantasy - třeba Odkaz dračích jezdců nebo Harryho Pottera.