Select Page

Sýrové křupky a čokoládové tyčinky

Sýrové křupky a čokoládové tyčinky

Kniha Brenda Veliká je psána s nadhledem, specifickým humorem (který je i pro další autorovy knihy, jako např. Mládí v hajzlu, typický) a s neskrývanou realističností popisovaných situací. V knize znovu ožívá mnohokrát popisované téma někdy až nevraživých vztahů mezi dvěma světy:

a) dospělých – plného pravidel, příkazů a zákazů

a

b) náctiletých – plného objevování, osobních výher i proher, trápení, kamarádství, lásek, …

 

Tento nikdy nekončící rozpor je vtipně glosován ostřejším humorem Brendy Bllatové, vlastně Veliké, která miluje sýrové křupky a čokoládové tyčinky. Velkou oblibu této stravy autor neopomene připomenout snad v žádné z kapitol. Knížka je opravdovou oddechovkou, která příznivce knih od C. D. Paynea rozhodně nezklame.

Knihu doporučuji přečíst všem dospělým, aby:

1) oživili vzpomínky na dobu, kdy jim bylo „náct“,

2) si rozšířili obzory o nové skutečnosti, které se do života náctiletých přidaly od té doby, kdy byli čtenáři v tomto věku,

3) snáze pochopili náctileté, jejich potřeby, bolístky, radosti a jiné pozoruhodné události jejich mladého života.

 

Náctiletí se četbou knihy opět utvrdí v tom, že nejen oni zápasí s rodiči (i když rodiče to s nimi myslí opravdu dobře), s učiteli (učitelovou snahou je pouze vzdělávat) či spolužáky a že tento přirozený koloběh života se bude stále opakovat.

Zakoupit knihu na eshopu nakladatelství Jota

About The Author

Renata Skýpalová

Na Střední škole KNIH působím jako ředitelka. Současně jsem stále pedagog, a tak ráda pomáhám studentům s jejich aktivitami, které žáky i školu dále rozvíjejí. V posledních letech čtu převážně odbornou literaturu (oblast ekonomiky, marketingu, managementu), a proto nabídka četby knih „jiného typu“ je pro mne příjemnou výzvou.