Select Page

V dnešním světě je to možné…

V dnešním světě je to možné…

Tato kniha je úplná ukázka toho, jak média a lidská nevšímavost, můžou z naprosto neznámého člověka udělat světově známou osobnost.

Pan David Záhrabník, jak si ho přejmenovala paní EE (Elizabeth Eve) manželka Benjamina Randa, je vlastně povoláním zahradník u jednoho starého pána. Každý den dostane ráno snídani, poté vyjde na zahradu a stará se o stromy, kytky, keře a pak se až do večera dívá na televizi a přemýšlí, co je vlastně za tím plotem.

Jednou však starý pán zemře a do domu přijdou dva právníci a ptají se Davida, kdo je, jak se jmenuje a tak. Na to samozřejmě David neví odpověď, neví, jak se tam dostal, ani kolik mu je let. Neumí ani číst a psát, a tak, když mu dají podepsat lejstro, odmítne s tím, že s obsahem dokumentu nesouhlasí. Když si další den zabalí věci a odejde ze zahrady a domu, kde dosud žil a vidí vše, co viděl v televizi na vlastní oči, neví, že se má, než projde mezi dvěma auty, která jsou zaparkovaná na chodníku, rozhlédnou. Narazí do něho právě auto paní EE. David si zraní nohu a paní EE ho odvede do svého a manželova domu.

Stará se o něj a mylně se domnívá, že je velice vážený člověk a ještě ji silně přitahuje. Vše se ještě více absurdně změní po návštěvě prezidenta USA, který použije Davidovo přirovnání zahrady s ekonomikou státu, ve svém projevu. Od té chvíle se David stává světově známou osobou a je zván do televize, aby osobně promluvil o ekonomice státu. David, svým způsobem nic neřekne, ale chová se přirozeně a všichni z toho vyvodí, že je vysoce důležitou osobností v řízení státu a že jen nemůže nic říct…

Co se stane dál? Přijdou na to, že David je vlastně chudý doslova jako „kostelní myš“? Začne si nakonec s EE, nebo se vrátí do své zahrady, protože toho bude mít už dost?

Tohle a ještě více, se dozvíte v této úžasné knize.

Přečtěte si také recenzi na divadelní zpracování knihy v projektu Listování

About The Author

Zuzka Floderová

Řekla bych o sobě, že jsem typický knihomol. Nejraději mám fantasy, detektivky a sem tam i něco z červené knihovny na odlehčení, ale po pravdě přečtu cokoliv, co mi kdo dá. Nejradši mám ale knihy, kde se z hlavní postavy, káčátka, stane labuť. Nejkrásnější příkladem a mou nejoblíbenější knihou bych řekla, že je Jana Eyrová od Charlotte Brontë.