Select Page

Varhany nepatří jen do středověku

Varhany nepatří jen do středověku

Fiktivní story o hrdinkách jednoho příběhu ze zajímavého povídkového souboru Stanislava Berana Žena lamželezo a polykač ohně.

Kde byste hledali zpěváky? Většina milovníků koncertů pochopitelně směřuje své kroky do koncertních síní nebo hudebních klubů. V jednom takovém klubu začínala svou kariéru i vycházející hvězda Dominika, jedna ze dvou členek kapely Domio. Tenkrát ji vypískali, ale nyní, o 4 roky později, pořádá její kapela úspěšné koncerty. Ty se kupodivu neodehrávají v klubu, ale v tichém zázemí kostela. Proč na tak netradičním místě?

„Můj první samostatný koncert byl totální fiasko. Vždycky jsem ráda hrála blues, ale lidem v klubu se tenhle druh hudby nelíbil. Šla jsem domů oklikou a uslyšela varhany. Zajímalo mě, kdo na ně hraje, a proto jsem tenkrát vešla do kostela,“ vypráví Dominika.

„Hned jak jsem ji uviděla, věděla jsem, že na tý holce něco je. A měla jsem pravdu! Zkusily jsme hrát spolu, já na varhany a ona na kytaru, no a tak to začalo,“ přidá se Olga.

„Kapelu jsme vlastně daly dohromady v hospodě u piva,“ dodá Dominika s úsměvem.

Dominičina dobrá nálada je na místě. Jejich koncerty se těší stále většímu zájmu publika a díky neobvyklému spojení nástrojů si Domio brzy získaly značnou publicitu, takže koncertují v kostelech po celé republice. Nyní chystají vydání prvního alba, ale zatím ještě neví, jak to zařídí technicky.

„S varhany je to někdy těžké. Nejdřív jsme musely vyřešit, kde vůbec budeme hrát a zkoušet, ale jakmile se rozkřiklo, co máme v plánu, všichni se snažili nám pomoct. Taky to k našemu městu přitáhlo hodně pozornosti. Věřím, že to bude v pohodě. Doteď jsme všechno zvládly, tak určitě vyřešíme i tenhle problém,“ říká Olga.

Nakonec se dívek ptám, jaký je jejich recept na úspěch. „Přátelství, vytrvalost a optimismus,“ odpovídají svorně. Nezbývá tedy než popřát, aby jim všechno ve značné míře vydrželo i nadále a ještě zažily mnoho dalších úspěchů.

Zakoupit knihu na eshopu nakladatelství HOST

About The Author

Nerisa Žůrková

Čtu vlastně už od malička, začalo to encyklopediemi a naučnou literaturou o starověkých civilizacích, především Egyptě, pak se přidaly historické romány z knihovny mé matky a později, to už jsem byla na druhém stupni ZŠ, mi učarovalo fantasy. Od té doby čtu všechno možné i nemožné tohoto žánru, snad jen stále přibývající knihy o upírech mě nechávají chladnou. Mezi mé oblíbené autory patří třeba John Flanagan, Christopher Paolini, Cassandra Clare... a spousty dalších. Ještě před pár lety jsem přečetla tak knihu denně, takže si je ani nemůžu všechny pamatovat.

  • Zuzka Suzy Floderová

    Krásná recenze, knihu si rozhodně musím přečíst. :)