Select Page

Fantazie dobrodružství s kapkou detektivky

Fantazie dobrodružství s kapkou detektivky

Narozen o půlnoci: Dračí znamení
Lucie Fidlerová

Knihu, kterou jsem právě dočetla, napsala mladá česká spisovatelka Lucie Fidlerová. Vydala ji jako svoji prvotinu v patnácti letech. A smekám klobouk… čtenář, který se rozhodne číst tento příběh, je vtažen autorkou do světa fantazie s velkým dobrodružstvím a kapkou detektivky.

Příběh se odehrává ve skalách, kde žijí skřítci, elfové, čarodějky, lidé a spousta dalších stvoření.Hlavní hrdina Gabriel se narodil přesně o půlnoci v pátek třináctého, to znamená, že je předpovězeno, aby se stal zaklínačem, který léčí, používá magii a umí přivolat draky. Také se má stát králem v Dračích skalách. Ale než Gabriel vyroste, zastoupí ho krásná, ale zlá Melissa, která si na roli královny časem zvykne a nechce se jí vzdát. Objeví se podivná úmrtí, intriky, kouzla, která ohrožují celé Dračí skály. Gabriel a jeho kamarádka Cornellie, které všichni říkají zkráceně Nely, se pustí do velkého a nebezpečného dobrodružství. Nebude to snadné, ne každý je takový, jak se na první pohled zdá…

 Kniha se velmi dobře čte a mladou generaci jistě chytí. Kdo má rád fantasy a dobrodružství, tato kniha je právě pro něj. Ani ti, kteří vyhledávají detektivní příběhy, se u této knihy rozhodně nudit nebudou.

Ale velmi mě překvapil závěr. Přemýšlím, zda to byl záměr či úmysl vydat další díl? Detektivní zápletka je sice vyřešena, ale příběh samotný se mi zdál nedokončený. No, uvidím, jak se spisovatelka rozhodne dál…

Na závěr musím říct, že i když jsem s rozuzlením díla nebyla moc spokojená, příběh se autorce podle mého názoru velmi povedl. A její práci obdivuji.

zakoupit fragment

About The Author

Helena Petláková

Jsem společenská ale i samotář. Mám ráda knihy a děti. Děti musíte hlídat, ale kniha nikam neuteče. Ke knihám utíkám spíše já. Vyhledávám v nich vědomosti, rady, humor, někdy v nich objevím strach, ale i krásné zážitky. Moje oblíbené žánry jsou fantasy, sci-fi, romány, historické, deníky a apod.