Select Page

Cesta tam a zase zpátky

Cesta tam a zase zpátky

Hobit aneb cesta tam a zase zpátky
J. R. R. Tolkien

Hobit aneb cesta tam a zase zpátky je  už  v  dnešní době  absolutní klasika. Jako  jedna  z prvních Tolkienových knih  nemá  nijak zvlášť spletitý děj. Ovšem  i přes to si v několika generacích našel spoustu fanoušku. Nedávno se  dokonce  dočkal  filmového zpracováni. V knize  je  taky patrné  (i když  ne  na první pohled), jak byl autor ovlivněn  druhou  světovou  válkou . Kde a jak to  už  nechám  aby  jste  zjistili  sami. Je to celkem ironie vzhledem k tomu, že Hobit měla  být  původně  kniha pro děti.

Děj je o skupince  trpaslíku putujících Středozemí.  Na  jejich dobrodružné  cestě  se  k  nim  postupně přidá hobit  Bilbo spolu s  Gandalfem. Občas trochu vychytralým, ovšem  dobrosrdečným čarodějem.  Na  své cestě prožiji  spoustu dobrodružství a  postupně se  z  nich stává spíš rodina, než skupina  zatvrzelých  trpaslíku  a hobita s čarodějem.  Celý děj  vyvrcholí u hory Erebor, což býval jejich  domov. A pravě  tam nastane první z  mnoha  bitev o  osud  Středozemě.  Ale má tak  malé  společenství  šanci  proti  hordám  temnot?

Kniha se  mi tedy velice líbila. Doporučil bych ji všem  fanouškům  klasiky či fantasi. Ale i těm  kdo si u četby chtějí jen  odpočinout  a  v klidu  relaxovat u  pohodové  četby.

About The Author

Filip Volovec

Jmenuji se Filip a věnuji se sportu, hudbě a zábavě s kamarády. Ovšem nepohrdnu klidným odpolednem nad hezkou knížkou.