Select Page

Páté roční období – Mons Kallentoft

Kniha Páté roční období představuje pátý díl strhujících detektivních případů inspektorky Malin Forsové z pera nadaného švédského autora Monse Kallentofta. Abstinující alkoholička Malin tentokrát vyšetřuje sérii značně brutálních znásilnění a vražd mladých dívek. Kdo má na svědomí tak bestiální popravy? Proč se tyto případy snaží státní zástupce co nejrychleji odložit? Proč soudní patolog vydává lživý posudek? Malin postupně sbírá jednotlivé kamínky mozaiky a rozkrývá tak složitý propletenec jednotlivých postav, z nichž některé zasahují až do nejvyšších společenských vrstev.

Autor píše poměrně svérázným stylem, na který si ale čtenář docela rychle zvykne. Pozoruhodné jsou i vnitřní monology zemřelých postav promlouvajících k čtenáři, jakési lyrické vzkazy či postřehy z „říše zla“.

Kniha samotná je napínavá a uchvacující. Čtenáře děsí nejen samotné vraždy, ale i vtažení do melancholické až depresivní atmosféry příběhu, tolik typické pro severské detektivky. Inspektorka Malin není vykreslena jako dokonalá hrdinka, má své problémy a slabiny, a tak je díky tomu čtenáři blízká a sympatická.

Páté roční období si určitě zaslouží pozornost všech milovníků severských detektivek.

Emotivní, trochu depresivní román, který si vás naprosto podmaní. Vypráví o lidské tvrdohlavosti, zklamání, spoustě nedorozumění mezi lidmi, ale i o přátelství, rodině a o skutečných hodnotách. Příběh, který by mohl prožívat každý z nás. A nečekejte, že dostanete odpověď na vše! Je to prostě skutečný život!

 

 

About The Author