Select Page

Coolinářka

Coolinářka – Svatava Vašková

Co budeme dnes jíst? Co budeme vařit? Kolikrát v životě jste se na tyto otázky zeptali. Dovedete to spočítat? Kolikrát jste dostali odpověď? Jestli jste tedy vůbec nějakou odpověď dostali. Pokud ano, nejspíš to bylo něco typu: „já nevím“ nebo „tady není nic k jídlu“. S největší pravděpodobností sdílíte ten stejný názor s dotázaným. Zvláště teď v zimě, když se brzy stmívá. Venku, světe div se, nasněžilo, mrzne a fouká ledový vítr. Doma je naopak přetopeno, venku tma, ideální podmínky k lenošení. ALE! Jíst se musí!

A jelikož se nám nedostává elánu ani fantazie, Svatava Vašková to vymyslela za nás. Vydala kuchařku s názvem Coolinářka. Rozčlenila ji podle ročních období. Takže to zkusíme znovu. Co budeme dneska vařit? Zimní sekce v kuchařce nás navnadí třeba na segedínský guláš nebo marockou čočkovou polévku. A co takhle horkou čokoládu? K ní brownies s granátovým jablkem? Dali byste si? Že je to moc složité? Neumíte péct? Není čeho se bát. Recepty jsou přehledné a postupy srozumitelné. Krásné fotografie s lákavě vypadajícími pokrmy vás jistě povzbudí. Kniha je na pěkném papíru a stylem koresponduje se stylem blogu autorky.

Svatava Vašková je foodblogerka, které se povedlo za velmi krátkou dobu vydat ne jednu, ale hned dvě kuchařky. Ta druhá nese název Vánoční kuchařka pro kluky a holky. Je určena dětem a jejich pomocníkům. Je opět velmi přehledná a ze všech stránek křičí osobitý způsob provedení  Coolinářka.

Na blogu této úžasné ženy najdete recepty, které jsou přehledně rozděleny. Naleznete zde informace o food festivalech a podobných akcích. Dále  pak doporučení, do  kterých podniků zajít.

Když jsem kuchařku prohlížela, skoro jsem nad ní slintala. Některé recepty jsou klasika, jiné jsou trošku exotické či neobvyklé, nicméně každý si zde něco vybere. Zatím jsme vyzkoušeli recept na krkovičku s jablky a celá rodina si velmi pochutnala. Další v plánu jsou ořechové sušenky. Takže už žádné výmluvy! Večer si prohlédněte kuchařku, napište si nákupní seznam, nakupte suroviny a hurá do kuchyně!

 

About The Author

Kateřina Kolářová

Dříve mě čtení nebavilo, dnes si bez dobré knížky neumím představit život. Dávám přednost zahraničním autorům, před českými. Existují však výjimky. Například M. Švandrlík, P. Neomillnerová nebo K. Petrusová. Zajímá mě japonská kultura a vše kolem Japonska.