Select Page

Démonolog

Démonolog

Démonolog – Andrew Pyper

Profesor Ullman učí na univerzitě, má manželku a dceru, kterou miluje. Jeho nejlepší přítelkyně Elaine, do které je tak trochu zakoukaný, ale nikdy by jí to neřekl, je jeho vrba. Může jí říct cokoli a ona jemu taky. Jeden druhého podrží, když má trápení a je mu ouvej.

Jednoho dne za profesorem přijíždí neznámá žena a nabízí mu zajímavou práci. Má odcestovat do Benátek a pátrat po démonech. Tím se profesor zabývá, a tak nabídku přijímá. Vezme s sebou i dceru Tess a začíná dobrodružná a zároveň záhadná cesta. Sotva se ubytují v hotelu, profesor musí odejít a když se vrátí, tak dcera je pryč. Zůstane po ní jen deník, ve kterém se svěřuje, že ví víc než ostatní.

V různých podobách se začne zjevovat Satan, a profesor si musí pospíšit, aby dceru zachránil. Přijíždí mu na pomoc Elaine a svěří se mu, že umírá na rakovinu. Poslední chvíle chce strávit s ním a hledat jeho dceru. Satan se nezastaví před ničím, vtělí se, do koho chce, hraje si s profesorem, jak se mu zlíbí.

Rozjíždí se podivná a tajemná hra, profesor nejdříve tápe a nechápe. Snaží se najít odpověď v deníku, který si psala jeho dcera. Když konečně pochopí, je skoro pozdě. Zjištění je šokující a času na záchranu je tak málo. Navíc ztrácí milovanou přítelkyni, kterou zrádná rakovina ničí přímo před jeho očima. A Satan se nezastaví před ničím. Chce jen a jen profesora!!!

Tento příběh je tajemný a místy z něj až mrazí. Jak už název napovídá, ovládají ho démoni. Přesto, že to není můj žánr, tak se mi kniha četla velmi dobře a zaujala mě. Příběh muže, který hledá svou dceru je až dojemný a zároveň strašidelný v místech, kde se démon projevuje.

Kniha zaujme svým ztvárněním přebalu, kdy se na nás dívají dvě oči, ale pohled je to mrazivý. Rozhodně přitáhne pozornost a musíte knihu vzít do ruky a prolistovat. Byla zvolena knihou roku a má řadu literárních ocenění.

Tento příběh bych doporučila všem, kdo rádi řeší záhady a mají rádi tajemno. Jsou místa, kde je potřeba se soustředit, aby člověk pochopil souvislosti. Musíme se přenést z reality do světa, kde i neskutečné věci jsou možné.

 

About The Author