Select Page

Dívka ve vlaku

Dívka ve vlakuPaula Hawkins

 

Rozhodla jsem se přečíst velmi populární román od Pauly Hawkins, který sklízí úspěch po celém světě. Kniha Dívka ve vlaku se stala světovým bestsellerem roku 2015. Vybrala jsem si tohle dílo právě kvůli tomu, že mnoho přátel v mém okolí už knihu četlo a také díky tomu, že se do kin chystá i filmové zpracování a chtěla jsem si prvně udělat svou vlastní dojem a představu o postavách.

Hlavní hrdinkou románu je třicetiletá Rachel, která pravidelně podléhá alkoholu a denně předstírá, že jezdí vlakem do práce, z které ji vyhodili. Při svých každodenních cestách vlakem do Londýna sleduje dům č. 23, kde dřív bydlela se svým expřítelem, a dům č. 15, v němž žil na pohled dokonalý pár. Rachel si pro ně vymyslela vlastní jména Jess a Jason, avšak ve skutečnosti se jmenovali Megan a Scott.

Jednou při cestě vlakem do Londýna však spatří, jak někdo škrtí Megan. Jenže tím, jak bývá často pod vlivem alkoholu, si nemůže být jistá tím, co vidí, ale jen do té doby, než se objeví v novinách článek o pohřešující se Megan. Rachel se pokouší najít pachatele, který ji zabil, a přitom zažívá mnoho strastí a nedůvěry ze všech stran.

V knize se objevují i pohledy jiných postav na stejnou situaci – Megan a Anny. Ze začátku mě to trochu vyvádělo z děje a zamotávala jsem se v čase, avšak ke konci knihy jsem to naopak velice ocenila a dodalo to příběhu to správné napětí a představu pro čtenáře.

Konec románu mě nemile překvapil. Pokud jste ještě neměli tu čest dostat se ke  čtení Dívky ve vlaku,  nebudu vám ho prozrazovat, ale myslím si, že hodně čtenářů konec také udivil.

Knihu bych doporučila určitě spíše starším skupinám, jelikož se zde objevují i sprostá slova. Osobně se více těším, až uvidím filmové zpracování příběhu, a věřím, že režiséři dokážou dobře zobrazit pocity napětí, strachu i lásky, jež se celým obsahem díla prolínají.

 

About The Author