Select Page

Dobrý čaj a dobré počtení

Dobrý čaj  a dobré počtení

Čaj – Dr. Richard Kříž

Uvařte si nějaký lahodný čaj a poté se s ním a touto knihou někde v klidu usaďte. Do rukou se vám dostal takový malý čajový průvodce. Přesto v něm najdete vše. Od historie až po současnost čaje, recepty na lahodné čajové šálky, čajové rituály, a dokonce i věštění z čajových lístků s malým symbolickým slovníčkem.

Kniha rozměrově velmi malá, má i stránek, oproti jiným titulům, poskromnu, přesto není o nic bezvýznamnější a já ji rozhodně doporučuji ke čtení. Nejenom proto, že nejen čtením krásné literatury by měl být knihomol živ a že by se měl občas začíst i do nějaké té odborné literatury. V tom případě je tato kniha tím ideálním po čem sáhnout. Dozvíte se v ní plno zajímavostí a najednou si uvědomíte, že nepijete jen obyčejný čaj, ale něco s historií, tajemnem a věcmi okolo toho. Třeba vás kniha chytne až tak, že si budete chtít pořídit a poté vypěstovat vlastní čajovník. I při tomto vám bude kniha velmi nápomocná. Obsahuje mimo jiné totiž také kapitolu o rostlině jménem čajovník.

Mezitím co si budete vychutnávat lahodný čaj, se vám do hlavy budou hrnout kvanta nových informací o čaji a vy pak můžete „dělat chytrého před svými přáteli“. Abych vás ještě víc navnadil, tak v knize se například dozvíte i něco o čajových ochutnávkách, obřadech, jak správně čaj podávat atd. Bohužel tato kniha má jednu velkou nevýhodu, a to tu, že se nedá koupit samostatně, ale pouze v setu s konvičkou a šálky na čaj.

Tak šup do knihkupectví a udělejte si pak dobrý čaj a začtěte se. Nemuseli byste litovat.

About The Author

Martin Klíma

Můj osobní názor na čtení knih je takový, že beru knihy jako nový další svět. Svět který objevujeme, ale někteří z nás se do něj i velice rádi vracejí. Jako první mě doslova a do písmene uchvátilo dílo Petr a Lucie od Romaina Rollanda. Po jeho přečtení jsem začal opravdu každý den číst. Momentálně jsem se zamiloval do severských detektivek. Z nich mám nejradši ty od Larse Keplera, Stiega Larssona, Henninga Mankella či Karin Fossumové. Z děl od českých autorů mám velmi rád tituly Sněžím od Pavla Kohouta a Tichou poštu od Jiřího Stránského.