Select Page

Dospěj!

Dospěj! – Ben Brooks

Kniha Dospěj! poprvé v originále vyšla v roce 2010, u nás v roce 2012. Když ji autor Ben Brooks psal, bylo mu 19 let. Možná proto kniha zaujme především čtenáře tohoto věku. Ben Brooks se při psaní nechal inspirovat vlastním dospíváním na anglickém předměstí.

Příběh je vyprávěn z pohledu Jaspera, který je v posledním ročníku na střední škole. A právě teď má ve svém rozvrhu, který je obvykle plný cigaret, alkoholu, drog a černého čaje, dva hlavní úkoly. Dokázat, že jeho otčím je vrah a vyspat se s Georginou Treelyovou. Do toho se mu plete škola, psycholožka a spousta jiných problémů. Holka, se kterou se vyspal, je možná těhotná, jeho nejlepší kamarádka se sebepoškozuje a jejich spolužačka spáchala sebevraždu. Jasper se s tím vším snaží vypořádat svým osobitým způsobem.

Ben Brooks do zápletky opravdu realisticky vložil dospívání v této době a z Jaspera udělal typického teenagera, který reaguje na všechny možné situace, se kterými se můžeme potkat. Čtenář se tak s knihou ztotožní a hodně se u ní nasměje, bohužel ale jen pokud je zrovna ve věku hlavního hrdiny. Jinak se příběh může zdát zbytečně drzý nebo sprostý.

About The Author