Select Page

Eleanor & Park

Eleanor & Park – Rainbow Rowell

Autorka této knihy napsala také velice známou a úspěšnou knihu Fangirl. Je to americká spisovatelka, která žije v Nebrasce.

Při každodenní cestě školním autobusem se najednou na zastávce objeví nová dívka. Park sedí na svém už předem zabraném místě, stejně jako všichni ostatní. Všichni se při povšimnutí nové dívky přesunou na sedadlo do uličky, tak aby si k nim nemohla přisednout. Po chvilce Eleanořina marného hledání volného místa se Park posune k okýnku a naštvaně jí řekne, ať si tedy sedne k němu. Při každodenním sezení vedle sebe se postupně začnou sbližovat před komiksy, které spolu každý den čtou po cestě do školy. Eleanor je z chudé rodiny a díky Parkovi, se kterým se postupně poznávají čím dál víc, to ve škole zvládá. Eleanor se vymlouvá na ,,kamarádku’‘ Tinu, aby mohla trávit čas právě s Parkem.

Když její zlý nevlastní otec, který už ji jednou vyhodil z domu, zjistí, kam vlastně celou dobu chodí, Eleanor se bojí, že to udělá znovu.

Proto ji Park veze k jejímu strýci do Minnesoty, kde má Eleanor zůstat. Avšak daleko od Parka.

Právě před domem jejího strýce vidí Park Eleanor naposled. Stále se jí snaží kontaktovat v podobě dopisů, ale Eleanor neodpovídá. Až jednou přijde dopis, ale pouze se dvěma slovy.

Kniha je opravdu nádherně napsaná. Přečetla jsem ji tak rychle, že jsem si to ani neuvědomila. Konec je smutný, ale strašně krásný. Dvě slova v dopise byly opravdu nejlepší konec, jaký mohl být. Je to momentálně jedna z mých nejoblíbenějších knih, bavila mě od začátku až do konce.

Není to typ knihy pro každého, já sama zamilované a romantické knihy nemusím, ale tohle je něco úplně jiného.

 

About The Author