Select Page

Elita

Selekce: Elita – Kiera Cass

Elita je pokračování bestselleru autorky Kiery Cassové Selekce. Všechno se točí kolem milostných vztahů hlavní hrdinky Ameriky Singerové.

Elita navazuje přímo tam, kde skončila Selekce, s pěti dívkami snažícími se získat srdce prince Maxona, a Amerikou rozpolcenou mezi láskou k Maxonovi a chlapci, který ji zlomil srdce předtím, než odjela do Selekce, Aspenovi. Zatímco probíhá Selekce, v zemi se dějí útoky dvou skupin rebelů seveřanů a jižanů. Čím víc násilnými se útoky stávají, tím víc se snaží král donutit Maxona k vyřazení více dívek a ukončení Selekce předtím, než to udělají sami rebelové. Jak se nakonec rozhodne Amerika? A co Maxon? Počká, až se ona rozhodne, nebo si vybere jednu z pěti zbývajících dívek?

Celkově se mi kniha líbila až na Ameriku. Vždy jsem měla problém s hlavními hrdinkami a Amerika není výjimkou. Je velmi nestálá. V jednu chvíli je silná, rozhodnutá a odhodlaná a v té druhé si stěžuje a brečí, protože si jí Maxon nevšímá a věnuje se ostatním dívkám. Ale nejsou zde jenom hlavní postavy. Hodně se mi líbily její komorné, které jí zůstaly celou dobu věrné, nebo třeba samotný král, který nemá Ameriku moc v lásce.

Kniha se mi velmi dobře četla, a dokonce jsem ji neodložila, dokud jsem ji neměla dočtenou.

Doporučila bych ji mladší věkové skupině a lidem, kteří mají rádi takový ten pohádkový podtext.

About The Author

Kateřina Dvořáková

V tomto okamžiku studuji na SS KNIH a nejraději čtu knihy s post-apokalyptickým tématem, také ráda čtu komiksy, fantasy a detektivky.