Select Page

Fantom opery

Fantom opery Gaston Leroux

Děj příběhu je zasazen do pařížské opery.

Příběh se odehrává v Pařížské opeře, kde právě nastoupili noví ředitelé.  Nevěří řečem mladých baletek a zpěvaček, že v opeře žije Fantom. Vypráví si mezi sebou, že viděli Fantoma a popisují ho jako ducha, s lebkou se žhnoucími oči.  Tajemný Fantom se zamiluje do mladé, krásné zpěvačky Christiny Daeé. Christina miluje mladého vikomta Raoula de Chagny, jejího přítele z dětství. Vypráví mu o tajemném Andělu hudby, který jí každý večer dává hodiny zpěvu. Tomu se nelíbí, že se přátelí z Raoulem. Christinu Fantom děsí a spolu z Raoulem utečou, jenže Fantom se nemíní dívky vzdát.

Příběh začíná předmluvou autora, který pátral po postavě tajemného Fantoma opery.  Autor pátral po informacích o Fantomovi přímo u očitých svědků, kteří se s Fantomem setkali.  Příběh je vlastně výpověďmi různých lidí – baletek, zpěvaček, dvou ředitelů opery, kteří byli v tomto období součástí pařížské opery. A především jednoho člověka, Peršana.

Podle této knihy bylo natočeno několik filmů a muzikál. Nejznámější adaptace je z roku 2004. Kniha je mezi detektivkou a románem.  Film je trochu odlišný zejména proto, že tam není postava Peršana.

 

About The Author