Select Page

JENOMŽE EXISTUJÍ STOPY…….

Papírová města John Green

Bohužel jsem viděla první film, což je u mně dost netypické. Avšak jakmile se mi pod ruku dostala kniha, moje volba pro recenzi byla tutovka. Po přečtení knihy jsem litovala toho, že jsem viděla film jako první, ale stalo se. Tato kniha vám zaručuje romantickou love story s nádechem detektivního prvku a řadou dobrodružství, která by jen málo kdo nechtěl zažít.

Hlavní hrdina, Quentin, je dlouhodobě a bláznivě zamilovaný do své nejlepší kamarádky Margo Roth Spieglemanové, která si hověla v záhadách, a proto se dostávala i do nemalých problémů. Jak šel čas,  Margo si našla jiné kamarády než Quentina a přestávala se s ním pomalu scházet, až se vídali jen ve škole. Quentin však nikdy svou lásku k Margo nezapřel, i když věděl, že nemá jedinou šanci. Avšak, jak čas plynul, Quentin pomalu ztrácel naději v to, že si jej Margo vůbec všimne.
Ovšem jednoho dne  se stalo něco, co by Quentin nikdy nečekal, ani by se to nestalo v jeho nejdivočejších snech, a přesto to byla realita. Po noci plné dobrodružství, adrenalinu a legrace, kterou strávil s Margo,  se dívka vypařila. Pochopí Quentin její narážku na Papírová města?
Kniha sama o sobě je napsaná jednoduše. Jsou v ní napsány i pohledy jiných osob, které se v knize vyskytují, a kteří mají na děj knihy velký dopad. Je psaná především pro děvčata ve věku třináct až šestnáct let. Což já jsem. Však jsem v této knize našla i skryté poslání, ale to už vám sem nenapíši.
Kniha je rozdělena do delších kapitol, je napsaná z různých perspektiv. Kniha je autorem napsána jednoduchou mluvou, tudíž tomu rozumí všichni.  Je napsána menším písmem, ale i tak se dá rychle přečíst. I když v některých částech knihy je snadné se ztratit, proto musíte číst knihu pomaleji a poctivě, abyste jí plně porozuměli.

Pravda je však taková, že nečtu moc romány a když už, tak už, ale tato kniha je velká výjimka. Dokázala mě zaujmout, pobavit a vyvolala u mě více emocí než jakýkoli muž, kterého jsem kdy potkala. Je pravda, že jsem v kategorii puberťačka, avšak tato kniha není až tak moc přeslazená jako mnoho knih stejného žánru, což mě na ní fascinuje.

Pokládám třešničku na dort- tato kniha je velice oddechová, není náročná na čtení, ani na přemýšlení. Stačí ji jen vnímat a číst mezi řádky.

Doporučuji lidem, kteří mají rádi pohodovou literaturu, mladým slečnám a také těm, co si chtějí odpočinout od stereotypu reality.

 

About The Author