Select Page

Když Hitler bral kokain a Stalin vyloupil banku

Giles Milton
Když Hitler bral kokain a Stalin vyloupil banku

Atraktivní a zajímavé příběhy odehrávající se povětšinou v minulém století vypravují neuvěřitelná fakta o známých osobnostech či událostech.
Jak to bylo s Agathou Christie toho dne, když zmizela ? Co se dělo na Titaniku, když šel ke dnu ? Nebo podle čeho se inspirovala Al Kaida, když 9.11.2001 zaútočila na dvojčata?
Tohle všechno a mnohem víc se dočtete právě v této knize. Kniha, jak už bylo řečeno, vypráví o ne tak známých faktech slavných událostí či osob. Příběhy jsou krátké a autor se vyhýbá obšírnému popisování, díky tomu kniha rychle plyne vpřed.
Giles Milton napsal podobných knížek vyprávějících o historii víc, například “Ve službách královny Alžběty“, která vypráví o dobývání nového světa za alžbětínské doby.
Další velmi podobný titul, Hitler a Stalin – paralelní životopisy od autora Alana Bulloca vypráví o politických machinacích těchto dvou diktátorů.
Díky nenáročnému popisu a velmi poutavému stylu psaní bych tuto knihu doporučila čtenářům od 15 a výš a i když v některých pasáží je velice diskutabilní, zda se stalo vše tak, jak bylo popsáno, je kniha hodně poučná.
Gilesu Miltonovi se však i přes malé dějové nedostatky povedlo napsat knihu, která naučí a zároveň pobaví.

About The Author