Select Page

Krev elfů

Krev elfů – Andrzej Sapkowsi

Andrzej Sapkowski je polský spisovatel, který je považován za jednoho z předních autorů slovanské fantasy. Popularitu si získal nejen v Polsku, ale i v České republice, Slovensku, Rusku a Německu. Jeho nejznámějším dílem je příběh o zaklínači Geraltovi (mutantovi s nadpřirozenými schopnostmi, který si vydělává na živobytí lovem monster) a jeho chráněnce Ciri.

Krev elfů je první část pentalogie o zaklínači volně navazující na dvě předchozí povídkové knihy. Kdo se bál, že autor bude mít s dílem většího literárního rozsahu problém, tak nemusí mít obavy. Tahle kniha se totiž čte úplně sama. Sapkowski má neuvěřitelný talent na vykreslení psychologie postav, a to díky brilantním dialogům plných vulgárností a sarkasmu. V románu je zakomponována spousta odkazů na naši společenskou realitu okořeněnou prvky klasické fantasy s naprosto úžasným příběhem, na který je nahlíženo z mnoha úhlů pohledu, a kde nic není černobílé.

Nakladatelství Leonardo vydalo knihu jak v brožované, tak i pevné vazbě. V obou případech je provedení obálky velice elegantní, překlad je povedený a v textu je minimum chyb či překlepů, takže celkově opravdu zdařilá práce.

Dle mého názoru se jedná o jednu z nejlepších fantasy sérií vůbec a šanci by ji měl dát každý fanda tohoto žánru.

About The Author

Luděk Kubišta

Autor recenze je právě studentem Střední školy KNIH, mezi jeho záliby patří četba, sport a jiné.