Select Page

Motýlí kůže

Motýlí kůže

Motýlí kůže – Sergej Kuzněcov

Xenie je mladá třiadvacetiletá dívka, která pracuje ve zpravodajství a bydlí v Moskvě. Práce ji nesmírně baví a dává do ní všechno. Má své tajemství, nebo spíše úchylku. Má ráda sado-maso a nemá stálého milence. Klasický sex ji nevzrušuje a nebaví. Potřebuje cítit bolest, aby se vzrušila.

Olga je podnikatelka a kamarádka Xenie. Pravidelně se schází, povídají si a jejich vztah je velmi blízký. Probírají všechno možné a také spolu spolupracují na projektu.

Ve městě řádí maniakální vrah, doslova bestie, která unesené dívky mučí a zohyzdí jejich těla brutálním způsobem. Xenii tyto případy zaujmou a dostane nápad, že vytvoří webové stránky, kde popíše hrůzné činy a kde lidé můžou přidávat své příspěvky. Stránky mají kladný i záporný ohlas. Dokonce se o nich mluví v televizi, která zveřejní i jejich autorku, tedy Xenii.

Jednoho dne jí napíše muž, který si říká Alien. Konverzace začne zcela normálně, ale po pár dnech už spolu provozují kybersex. Xenie je překvapená, jak moc se jí to líbí a jak se nemůže dočkat, až se jí Alien znovu ozve. Ten je čím dál odvážnější, přiznává se, že ho vzrušuje krev s bolestí a touží mučit a týrat. Vše vrcholí dopisem, ve kterém vyzná Xenii, že ji miluje. Ona se ho začne bát a neví, co si má myslet. Tuší, že muž, který si s ní píše, je vraždící maniak. A když zmizí Olga, které vrah vyrve srdce z těla, je si jistá.

Nikdy nepláče, a tak i smrt Olgy zvládne se suchýma očima. Ovšem její smrt si dává za vinu. Má pocit, že vraha vyprovokovala. A tak se rozhodne, že její smrt pomstí, i kdyby za to měla zaplatit svým životem. Napíše mu dopis, ať si pro ni přijde, že je připravená. Vrah jí odepisuje a oslovuje ji titulem „astrální sestro“. Skutečně ji unese, ale nechce ji zabít, chce si jen hrát. Xenie má ovšem o jejich setkání úplně jinou představu.

Naprosto šokující psychothriller ze současné Moskvy je jen pro otrlé povahy. Popis mučení dívek, kdy vrah používá až nechutné metody, není pro každého. Kniha, která je přirovnávána k filmu Mlčení jehňátek, byla přeložena do pěti jazyků.

Obal knihy je také děsivý. Je na něm tvář dívky, pokrytá snad motýlí kůží. Působí to hrůzostrašně a tajemně zároveň. Rozhodně přitáhne vaši pozornost. Zalistujete, začtete se a už chcete vědět víc, přestože někdy hrůzou zavíráte oči.

Kniha se místy čte obtížně, je tu zmiňována ruská politika a ta mně nic neříká. Ostatně ruský román jsem snad ještě nečetla. Je napsán formou vyprávění, v některých místech jsou i klasické dialogy.

Autor skvěle zpracoval ožehavá témata a dal nám nahlédnout do osudů hned několika lidí. Nic se neděje jen tak, vše má svou příčinu. To, co začne zcela nevinně, může skončit tragicky. Tento temný thriller bych doporučila opravdu jen silným povahám. A nečíst před spaním!!!

 

About The Author