Select Page

Paladinovo proroctví

Paladinovo proroctví

Paladinovo proroctví: probuzení – Mark Frost

Mark Frost se narodil v New Yorku. Vystudoval režii, scénáristiku. Nyní se živí jako autor. Za seriál „Twin peaks“ dostal ocenění „Zlatý Glóbus“.
Patnáctiletý Will se celý život stěhuje z jednoho místa na jíné, rodiče mu říkají, aby byl průměrný a nevyčuhoval z davu. Nikdo mu ale neřekne, proč to vše. Will ale při celostátním testu na všechno zapomene a celý test napíše bez chyby. Tak vysoké hodnocení nikdy nikdo nedostal. Začne se o něj zajímat prestižní gymnázium. Škola je pod „nadvládou“ tyranských profesorů. Jak se později ukáže, celá škola je plná dětí s různými schopnostmi. Jak to celé dopadne? Podaří se dětem dostat z nadvlády vyučujících?

Kniha je členěna na kapitoly, neobsahuje ilustrace. Text je psán bez cizích a komplikovaných výrazů, což jej činí lehce čitelným.

Stylově (postavy mají podobné vlastnosti) mi připomíná knihu „EON“ nebo její pokračování „EONA“. V některých ohledech to je dobré a v jiných zase ne. Asi stejně jako u všeho.

 

About The Author

Šimon Asszonyi

Je mi 17 let. Studuji druhým rokem na Střední škole KNIH. Mým koníčkem jsou knihy, a to sci-fi a fantasy. Rád vyrábím modely z papíru a plastu. Ve volném čase sleduji přírodopisné dokumenty, zvláště pak ty, které se týkají vulkanologie. Rád fotografuji drahá a rychlá auta.