Select Page

Pohlcena básněmi

Prozrazení – Sam Hayes

Další emocionálně mrazivý příběh Sam Haysové plné nenávisti, týrání a hlavně nedorozumnění.

Dělí se na tři zvlášť dějové linie popisující situace tří žen. První se jmenuje Nina, šťastně vdaná matka a maskérka, pak Ava, malé osmileté děvče, které se po smrti matky ocitlo v sirotčinci a Frankie, nová učitelka internátu dívčí školy.

Každá z těch žen má temnou minulost, každá z nich si odtrpěla  a to je jejich hlavní spojující znak. Začátek příběhu se pomalu rozvíjí, avšak zlom příjde v polovině knihy, kdy normální kažodenní život se přemění v noční můru a s každou stránkou lapáte po dechu čím dál víc a víc.

Tato kniha patří k mým oblíbeným typům thrilleru, příběh se z něčeho „hezkého“ přemění na něco tak ohavného a šokujícího, až vám jde mráz po zádech. Také kombinace dějových linií je zajímavým prvkem, přidává to k rozmanitosti a o to víc vás ten příběh pohltí.

Toto dílo není však pro všechny věkové kategorie, většina scén může být příliš kravavá nebo  i zvrácená, takže malé dětičky na tuto knihu mohou zapomenout. Určitě toto dílo nebude vyhovovat lidem libující v „krásné romantické literatuře“, protože toto dílo je opravdu pro silnější žaludky.

About The Author

Darja Havčinská

Nejsem moc vášnivý čtenář knih, pokud se však objeví nějaké dílo s morbidní tématikou a pod 300 stránek, tak je hned na mém listu. Jediné, co čtu moc jsou komixy, zbožňuju celou sérii od Marvelu X-men. Volný čas trávím u počítače a u kreslení, jinak můj život moc záživný není.