Select Page

Poselství protinožců

Poselství protinožců – Marlo Morganová

 

Marlo Morganová se narodila 29. září 1937 ve Fort Madison v americkém státě Iowa.

Vystudovala biochemii a orientální medicínu na Barstow Community Coledge. Po ukončení studií se vdala a přestěhovala do Kansas City v Missouri. Po 25 letech života lékařky se rozvedla a začala psát. Podílela se jako lékařka na velkolepém mezinárodním sociálním programu na pomoc australským domorodcům. Díky zážitkům a zkušenostem, které získala jako lékařka mezi domorodci, vydala v roce 1991 ve vlastním nakladatelství knihu Poselství od protinožců.

Z knížky se během krátké doby stal bestseller a byla přeložena do téměř dvou desítek jazyků.

Její další dílo nese název Poselství z věčnosti, který volně navazuje na její první vydanou knížku Poselství od protinožců.

Román Poselství od protinožců je příběh americké lékařky, která se rozhodla prozkoumat život australského domorodého kmene. Vydává se na cestu australskou pouští. Tento výlet se protáhne na několik měsíců a zavádí nás do světa, který se mnohým z nás může zdát primitivní, ale ve své podstatě je to čirý a opravdový život prostých lidí, kteří se naučili souznít s přírodou a čerpat ze zkušeností svých předků. Domorodci umí léčit, orientovat se ve svém prostředí a přežívají v těch nejtěžších podmínkách. Na svých cestách nás seznámí s přírodními podmínkami, ve kterých domorodci žijí, stylem života, způsobem léčení, různými rituály, ale převážně s duchovním životem, kde se setkává s telepatií. Po celou dobu autorka knihy zkoumá, jak se jejich způsob života významně liší od toho našeho, civilizovaného světa.

Jde o poutavý cestopisný román, který v sobě nese hluboký význam opravdového bytí. Kniha mě zaujala jak svým tématem, tak i obsahem, který čerpá z poznatků domorodců a duchovních hodnot, které si v našem civilizovaném světě už spousta lidí neuvědomuje anebo pro ně nejsou důležité.

Podle reportu publikovaného „Dumbartung Aboriginal Corporation“ z Perthu, byla provedena studie domorodých skupin z centrální a západní Austrálie a bohužel se nepodařilo prokázat jakoukoliv existenci domorodých kmenů na tomto území ani přítomnost samotné autorky.

Marlo Morganová se později přiznala, že kniha je smyšlená.


Po zjištění informace, že dílo je fiktivní, jsem byla poněkud zklamaná. Bylo by krásné myslet si, že to, co je v knize, je opravdové. I přes všechny kritiky věřím, že něco na tom pravdy je, a i když nešlo o konkrétní kmen, ani místa, domorodci v sobě aspoň pro mě nesou kouzlo duchovního světa, který mě vždy fascinoval.

 

About The Author