Select Page

Psi ve válce

Psi ve válce: odvaha, láska a loajalita vojenských služebních psů – Lisa Rogaková

Jeden pes vydá za deset vojáků. Novinářka a spisovatelka Lisa Rogaková se rozhodla sepsat to, co zažila, když navštívila armádu a pozorovala psovody.

Hodně z nás si myslí, že psi do války nepatří, avšak autorka dává ve své knize jasně najevo, k čemu jsou vojenští psi dobří.

Můžete se dozvědět kritéria, podle kterých se psi vybírají a co musí podstoupit budoucí psovodi. Také píše o tom, co je nutné k výcviku a životu s vojenským psem.

Jednou ze zajímavostí, které autorka popisuje je hodnost psovoda a psa. Pes má vždy vyšší vojenskou hodnost než jeho psovod. V díle si můžete přečíst o hrdinných činech vojenských psů v jednotlivých vojenských misích i to, co se se psi děje poté, co jsou již příliš staří nebo nemocní na to, aby setrvali ve službě. Psi berou svůj život při tréninku a ve službě jako hru, režim jim prospívá a rozhodně se mají lépe, než kdyby trávili svůj život na malém dvorku za domem.

Většina lidí odsuzuje přítomnost zvířat ve válce, se mnou tomu nebylo jinak. Po přečtení této knížky si však myslím, že psi do války patří a že jsou jejím velkým přínosem.

 

 

About The Author

Šimon Asszonyi

Je mi 17 let. Studuji druhým rokem na Střední škole KNIH. Mým koníčkem jsou knihy, a to sci-fi a fantasy. Rád vyrábím modely z papíru a plastu. Ve volném čase sleduji přírodopisné dokumenty, zvláště pak ty, které se týkají vulkanologie. Rád fotografuji drahá a rychlá auta.