Select Page

Šifra Mistra Leonarda

Šifra Mistra Leonarda – Dan Brown

Dan Brown je pozoruhodný autor, jehož romány, které mistrně kombinující skutečnost s fantazií, se velice rychle staly bestsellery a získávají si stále více příznivců po celém světě. Do svých knih bravurně vplétá takové množství skutečných faktů, poznatků a historické pravdy, že se logicky nabízí otázka:

A co když je to pravda, úplně všechno?

Šifra Mistra Leonarda, dobrodružný detektivní román, je velmi volným pokračováním dobrodružství sympatického historika a odborníka na symbologii prof. Roberta Langdona. Hlavním námětem příběhu je opět křesťanství a jeho tajemství a záhady spojené s postavou Ježíše Krista a celého Nového zákona. Langdon je na seznamu lidí podezřelých z vraždy hlavního správce pařížského Louvreu. Zavražděný, který je velmistrem templářů, totiž za velmi bizarních okolností nechá za svojí vraždou tajemné vzkazy, mezi kterými  bohužel  figuruje i Langdonovo jméno. Celý vzkaz napsaný neviditelným fixem je jedna složitá alfanumerická šifra. Tento slavný vědec se znovu ocitá v časovém presu v evropských metropolích. Zápletka je velmi pečlivě promyšlená a všechny symbolické a historické skutečnosti jsou zajímavě líčeny. Až mě to láká si do těch zmíněných míst zajet a zkoumat různé obrazy a artefakty. Robert se opět prezentuje jako nezničitelný hrdina s ohromnou škálou znalostí a bystrou myslí, přičemž závodí s časem a zároveň odhaluje různá tajemství. Jako posledně s sebou tahá sympatickou ženu. I přes totožné prvky je kniha čtivá, napínavá a občas překvapí.

Brown je vynikající vypravěč, který svými nápady nenechá váš mozek ani na chvilku odpočinout. Velmi vyváženě do děje vkládá další skutečnosti, takže se propadáte stále hlouběji do spletitých teorií spojených se Svatým grálem. Podstatné ale je, že ve velmi srozumitelné formě, takže se neztratíte v konspiracích a teoriích.

Pradávné tajemství, jehož zveřejnění by znamenalo přepsání lidských dějin, má zůstat navěky skryto…

Kniha Šifra Mistra Leonarda rozkrývá vražedné tajemství zakódované do nejznámějšího Leonardova obrazu.

Záhada sahá až do dnešních dnů… Ve hře není nic menšího než Svatý grál! Kniha nás zavede na řadu historicky zajímavých míst, které můžeme navštívit.  Atmosféru velkých chrámů a  muzeí, o kterých kniha vypráví, tak  můžeme zažít „naživo“.

Závěrem můžu s klidem na duši říct, že kdo knihu nečetl, o dost přišel.

 

About The Author

Josef Perný

Jsem studentem 2. ročníku dálkového studia naší střední knihařské školy. Mám rád literaturu faktu, historické romány, komiksy.